18 Mayıs Cumartesi , 2024

Başkan Aksun Çalışmaları Yerinde İnceliyor

Erzincan Belediye Başkanı  Bekir Aksun asfalt serim çalışmalarını yerinde inceliyor.

Erzincan Belediyesi tarafından başlatılan asfalt serim çalışmaları Keklikkayası Mahallesinde devam ediyor. Toprak yollar asfalt ile buluşuyor. Şehrin dört bir yanında ise asfaltlama yapılarak yollar daha konforlu hale getiriliyor.Belediye Başkanı  Bekir Aksun’un “Asfaltsız sokak kalmayacak” talimatı ile şehir genelinde mahalle ve sokaklarda asfalt serim çalışması yapılıyor. Çalışmalar ile vatandaşlara standardı yüksek bir ulaşım olanağı sağlanıyor. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı asfalt ekipleri, asfalt programını yoğun bir tempoda sürdürüyor. Alt yapı çalışmaları tamamlanan Keklikkayası Mahallesi’nde 7 sokakta asfalt serim çalışmaları başlatıldı. Çalışmalar tamamlandığında Keklikkayası Mahallesi’nde 115, 120, 121, 122 1034 nolu sokaklar ve yeni imara açılan 2 sokak yüksek standartlı asfalt olmak üzere, toplam uzunluğu 2 bin 910 Mt olan yola 2 bin 630 ton asfalt dökülerek mahalle halkının kullanımına sunulacak.

Keklikkayası Mahallesinde yapılan asfalt serim çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Bekir Aksun yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi; “ Öncelikle çok değerli hemşerilerime hayırlı günler diliyorum. Erzincan’ımızın Keklikkayası yerleşkesinde bulunan sokaklarımızdaki asfaltsız alanları asfaltlamak üzere ekiplerimiz burada çalışma yapıyorlar.

Çok değerli Muhtarımızın ve burada yaşayan değerli vatandaşlarımızın onaylarıyla hangi yolların asfaltlanması gerektiği ile ilgili istişarelerimiz sonucunda yapılması gereken yolların alt yapı çalışmaları tamamlandıktan sonra asfaltları dökülmüş olacak. İnşallah asfaltsız yer, asfaltsız sokak bırakmayacağız. Bunun içinde bütün hemşerilerimizin bu konuda müsterih olmasını arzu ediyoruz. Arzu edilen her yeri de mutlaka asfalt ile buluşturacağız.” Dedi.Keklikkayası Mahallesi Muhtarı Güngör Dağdeviren ise yaptığı konuşmasında; “ Öncelikle  Belediye Başkanımıza, belediye Başkan Yardımcımıza, Müdürlerimize ve ekiplerine çok çok teşekkür ederim. Bizim içinde hepimiz için çok güzel bir duygu. Bunu çok bekledik ama şuanda bu yapılan asfalt serim çalışmaları bizi sevindirdi mutluyuz teşekkür ederiz, sağ olsunlar varolsunlar” diye konuştu.

Diğer Haber

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı. Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) 2024 Nisan ayı konut …