13 Nisan Cumartesi , 2024

Başkan Aksun’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. 26 Ağustos’ta başlayan taarruzun 30 Ağustos 1922’de zafere çevrildiğinden bahseden Aksun mesajında şu görüşlere yer verdi;  “Asırlardır hür yaşayan ve şanlı tarihi zaferlerle dolu Türk milletinin iftihar abidesi olan 30 Ağustos Zaferinin 99. yıl dönümünü yaşamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

30 Ağustos Zaferi, büyük Türk milletinin Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki bağımsızlık yürüyüşünde elde ettiği muazzam başarının adı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu yolunda, emperyalist güçlere karşı bir milletin geleceğine topyekûn sahip çıktığı mücadelenin taçlandığı gündür. Tarihin en büyük meydan savaşlarından biri olan Dumlupınar’da, dehası ve cesaretiyle zaferin büyük mimarı ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, esareti kabul etmeyen kahraman milletimiz, 26 Ağustos’ta başlayan taarruzu 30 Ağustos 1922’de zafere çevirmeyi başarmıştır. Bu zafer birliğimize, dirliğimize, varlığımıza yönelik emeller besleyen emperyalistlere bir ders olmuş gerekli mesaj meydanda verilmiştir. Tarihin en büyük meydan savaşlarından birisine sahne olan Dumlupınar, aynı zamanda Türk milletinin yeniden dirilişine tanıklık etmiştir.

Büyük Türk milleti bu zafer ile makûs kaderini değiştirmiş ve hiçbir şekilde vatanın bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini; millî birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir.

Büyük bir coşkuyla kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kurtuluş mücadelemizin kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” dedi.

Diğer Haber

Bekir Aksun; “ İslam aleminin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. İslam âleminin ve …