12 Ağustos Cuma , 2022

Bayram Öncesi Bilet Fiyatlarındaki Artış Düşündürüyor

Kurban Bayramı nedeniyle bir çok vatandaş seyahat etmek için otobüs firmalarının yolunu tuttu. Ancak bu yıl bilet  fiyatlarında yaşanan artışın  yüksek olduğu görüldü.

Kurban Bayramı’nın ve yaz tatilin gelmesiyle yollarda hareketlilik başladı. Kurban Bayramı öncesi yakınlarını ziyaret etmek isteyen vatandaşlar otobüs bilet fiyatlarını görünce ne yapacağını şaşırdı. Akaryakıt fiyatlarına gelen peş peşe zamlar otobüs firmalarını etkiledi. Durum böyle olunca da firmalar bilet fiyatlarında artışa gitti. Bilet fiyatlarında kısa süre içinde yaşanan artışlar vatandaşın da şaşkınlığına yol açıyor. Otobüs bilet fiyatları vatandaşın beklediğinin çok üstünde olunca kimisi kredi kartına taksitle alıyor. Son bir yılda akaryakıt fiyatlarındaki yükselişlerden dolayı , otobüs firmaları kadar yolculuk yapmak isteyen vatandaşta zorda kalıyor.

Kurban Bayramı öncesi yapılan bu fiyat artışları vatandaşı kara kara düşündürmeye başladı. Erzincan’dan İzmir’e gitmek isteyen bir vatandaş 600 tl gözden çıkartırken İstanbul’dan Erzincan’a gelen bir yolcu ise 800 tl vererek duruma isyan etti. Genelde tatilcilerin tercih ettiği Antalya için otobüs bilet fiyatları da  Erzincan’dan Antalya’ya 500 – 550 tl olarak değişkenlik gösteriyor.

Bilet almaya gelen vatandaşlar ise , fiyatlardaki yüksek artıştan şikâyetçi. Yakın mesafede bile bilet fiyatlarının yüksek olduğunu dile getiren vatandaşlar bu durum nasıl olacak böyle. Vatandaş zorluk çekiyor ekonomik olarak , bayram öncesi de böyle durumlar yaşanması bizi zorluyor açıklamasında bulundular.

Diğer Haber

“Genel Asayiş Uygulaması”Gerçekleştirildi

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğünce genel asayiş uygulaması yapıldı. Genel asayiş ve kamu düzeninin devamının sağlanması …