Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Özel Yetenek Sınavı Yapıldı

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümüne öğrenci kabulü için 24.08.2021 tarihinde Yıldırım Akbulut Spor Salonu’nda özel yetenek sınavı yapıldı.

Rektör Prof. Dr. Akın Levent, Beden Eğitimi ve Spor Bölümü özel yetenek sınavının yapıldığı salonu ziyaret ederek sınav komisyonunda görevli öğretim üyeleri ve aday öğrencilerle sohbet etti.  Rektör Levent;  “Binali Yıldırım Üniversitesi olarak Eğitim Fakültemizin Beden Eğitimi ve Spor Bölümü için özel yetenek sınavlarına başladık.  Sınavda görevli akademisyenlerimiz titiz bir şekilde sınavları gerçekleştiriyor. Kabiliyetleri doğrultusunda sınavda başarılı olup  üniversitemize girmeye hak kazanacak öğrencilerimize şimdiden hayırlı olsun diliyorum.  ” dedi.

Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Erdem Yavuz ve Doç. Dr. Alper Kaşkaya’nın da hazır bulunduğu sınava Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden öğrenciler katıldı. Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Başkanı Doç. Dr. Yakup Koç ve bölüm öğretim üyelerinden oluşan komisyonun yönettiği sınavda, 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı TYT alanında ilk 800.000 içinde yer alma şartını sağlayan 96 öğrenci yarıştı. Yapılan özel yetenek sınavı, adayların tümünün katıldığı çeşitli istasyonlardan oluşan koordinasyon sınavı şeklinde uygulandı. Herhangi bir hak kaybına engel olmak için gerekli ölçüm cihazları bulundurulan parkurlarda tüm adaylar performanslarını sorunsuz sergiledi. Salgın tedbirleri kapsamında yirmişer kişilik gruplarla salona alınan öğrenciler, belirlenen 40 kişilik kontenjanda yer alabilmek için yarıştılar.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …