21 Şubat Çarşamba , 2024

Beşir Efendi Dergâhı Yeniden İnşaa Ediliyor

Erzincan Belediyesi 1939 depreminde yıkılan Beşir Efendi dergahını yeniden inşaa ediyor.  Erzincan Kent ormanı içinde bulunan Beşir Efendi Dergahı Meclis kararıyla mezarlık alanı ilan edilerek taş Konak şeklinde yapılmaya başlandı. Kendi yerinde yeniden yapımına başlanan Beşir Efendi Dergahının temel atma törenine Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun da katıldı. Törene Başkan Aksun ile birlikte belediye Meclis üyesi Ertan Buyruk ve Vatandaşlar da katılım sağladı.

Dua ve kurban kesimi ile başlayan temel atma töreninde Başkan Aksun; “ Çok değerli Erzincan’lı hemşerilerim;Şu anda 1939 Büyük Erzincan depreminin Şehitlerinin bulunduğu alandayız. Beşir efendi hazretleri’nin, oğullarının, çocuklarının bulunduğu mezarın bulunduğu çevrede yeni bir düzenleme yapılmakta.Temel atma töreni münasebetiyle burada bulunmaktayız.Erzincan’ımızın bu manevi şahsiyetlerini yaşatabilmek adına Erzincan Belediyesi olarak üzerimize düşenleri mutlaka yerine getireceğiz.Bu alanda kent ormanı olarak bilinen bu alanın altında deprem şehitlerimizin kemikleri bulunmakta.Buranın ruhaniyetine uygun olaraktan ALLAH Nasip ederse meclisimizin kararıyla.Herkese bu manevi alanların korunması noktasında görev düştüğünü bir daha yenileyerekten selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

Diğer Haber

Belediye’den Kadrolu İşçilere Yüzde 65 Zam Yapıldı

Toplu İş Sözleşmesi kapsamında, Erzincan Belediyesine çalışan kadrolu işçilerin maaşlarına taban yevmiye ve sosyal haklar …