22 Şubat Perşembe , 2024

Beytahtı’ndaki Çalışmalar Yerinde İncelendi

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nca (KUDAKA) desteklenen ve Erzincan İl Özel İdaresi tarafından çalışmaların devam ettirildiği Beytahtı Mesire Alanı’nda incelemelerde bulundu.

Beytahtı Mesire alanında devam eden çalışmalar hakkında Erzincan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yaşar Felekoğlu ve teknik personellerden çalışmalarda gelinen son durum hakkında bilgiler alan Vali Makas, çalışmalarında kolaylıklar diledi.

144 bin metrekare alan üzerinde tasarlanan Beytahtı Mesire Alanı’nda; 3 bin 750 metrelik yürüyüş yolu, 2 bin 250 metrelik bisiklet yolu, bin 200 metrelik akülü araç yolu, 98 adet piknik üniteleri ve 4 bin 700 metrelik macera parkuru yer alacak. Yine bölgede “Beysu Konakları” isimli proje kapsamında da 28 adet 40-60 metrekarelik bungalov evler, yürüyüş ve bisiklet yolları ile eğlence parkurlarının yer aldığı bir turistik tesis oluşturulacak.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …