Bilişim Teknoloji Öğretmenleri Toplantısı Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonunda belirtilen “Öğrenme Süreçlerinde Dijital İçerik ve Beceri Destekli Dönüşüm” hedefine ulaşmak amacıyla Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ilde görev yapan bilişim teknoloji öğretmenleri toplantısı yapıldı.

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve Akademik Destek programlarının ele alındığı toplantıya il merkezinde görev yapan tüm Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri katıldı. Erzincan Lisesi toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün başkanlık etti.

Toplantıda, EBA hakkında bir değerlendirme yapan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, “Millî Eğitim Bakanlığının bir sloganı vardır. “Eğitimde Fırsat Eşitliği” bu sloganı EBA ile tüm öğrencilerin her bilgiye ve soruya ulaşması için daha etkileşimli hale getirildi. EBA artık öğrenci için bir fırsat olmuştur. Öğretmen için yardımcı olarak geliştirilmiştir. Öğrencinin okul dışındaki ikinci öğretmenidir. EBA’yı okullarda anlatacak olan Bilişim Teknolojileri öğretmenleridir. Teknoloji ile ilgili araç gereçleri kullanmayı öğretelim. Teknoloji ile ilgili öğretmenleri, idarecileri sizler harekete geçireceksiniz. Lokomotif sizlersiniz” dedi.

Toplantının sonunda, Eğitim ve Bilişim Ağı (EBA)’nın yeni ara yüzü ve Akademik Destek programının tanıtımı yapıldı. EBA Kullanım İstatistikleri ve okul içinde yapılacak çalışmalar belirlendi. EBA İçerik hazırlama faaliyetlerinin yürütülmesi için gönüllü öğretmenler belirlendi.

Diğer Haber

Şehit Gündüz’ün Ailesi ve Mezarı Ziyaret Edildi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz’da FETÖ/ PDY terör örgütünün darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden …