15 Temmuz Pazartesi , 2024

“Bir Bilenle Bilge Nesil”

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Eğitim Bir-Sen Erzincan Şubesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesi kapsamında dereceye giren öğrenci ve öğretmenlere ödülleri verildi.

Eğitim-Bir-Sen Erzincan Şubesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleştirilen “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesi kapsamında Liseler arası kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrenci ve danışman öğretmenler için ödül töreni düzenlendi.

Erzincan Kulem Parkta düzenlenen programa, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman, Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Eğitim-Bir-Sen Erzincan Şube Başkanı Nebi Gül, okul müdürleri, dereceye giren öğrenciler, öğretmenleri ve öğrenci aileleri katıldı.

Programda “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesi kapsamında gerçekleştirilen kitap okuma yarışması hakkında bilgi veren Erzincan Şube Başkanı Nebi Gül, gelecek nesillere kitap okumayı sevdirmek ve okuyarak daha bilinçli bir nesil yetiştirmek olduğunu söyledi.

Gül konuşmasında; “İlim, İrfan ve Hikmet Yolunda Şuurlu Gençlik “ düsturuyla bir aksiyon hareketine dönüşen Genç Memur-Sen’in “Bir Bilenle Bilge Nesil “ projesi benimsemiş olduğu mücadele kültürünün bir tezahürüdür. Bu proje sadece atanmış değil aynı zamanda adanmış öğretmenlerimizin öncülüğünde, ortaöğretim düzeyinde okumalar yaparak genelde insanlık tarihinin birikimini, özelde ise medeniyetimizin mirasını sahiplenecek erdemli bir toplumun inşasında öncü nesiller yetiştirilmesini sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ise konuşmasında; “ Erzincan Belediyesi olarak her zaman okullarımıza desteği esirgemedik, öğrencilerin yanların da olduk dedi.

Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan ilinin eğitimde çok iyi yerlere geldiklerini belirterek; “Eğitim Bir-Sen, genç memur Sen’in Bir Bilenle Bilge Nesil projesi ile eğitime verilen katkılarından dolayı emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Daha sonra yapılan selamlama konuşmalarının ardından dereceye giren öğrencilere, danışman öğretmenlere ve okul müdürlerine sırasıyla hediyeleri takdim edildi. İl birincisi olan Nevzat Ayaz Fen Lisesi öğrenci ve öğretmenlerine ödüllerini veren Erzincan Valisi Ali Arslantaş, kaybedeni olmayan bir yarışma düzenlendiğini vurgulayarak, okuyan herkesin kazandığını söyledi. Düzenlenen etkinlikte emeği geçen herkesi tebrik eden Erzincan Valisi Ali Arslantaş, programa katılan tüm öğrencilere başarılar diledi.

Diğer Haber

“Bebek Dostu Kuruluş” değerlendirmesi yapıldı

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi …