“Biz Bize Öğretmen Buluşmaları Projesi”

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi tarafından yürütülen ‘Biz Bize Öğretmen Buluşmaları’ projesi kapsamında toplantı düzenlendi.

Erzincan Belediyesi Aşevi Toplantı Salonunda ilkokul, ortaokul ve lise kurumlarında görev yapan rehberlik ve psikolojik danışmanlık öğretmenleri ile toplantı yapıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda konuşan Gün, okul rehber öğretmenlerinin özellikle öğrencilerin geleceklerini şekillendirmede ve onları ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yönlendirmede son derece önemli olduğunu belirtti. Rehberliğin sadece öğrenciler için değil aslında tüm insanlar için zaruri bir ihtiyaç olduğunu vurgulayan Gün, günümüzde ise bu ihtiyacın giderek arttığını ifade etti.

 

Açılış konuşmalarının ardından gönüllü öğretmenler söz hakkı alarak istek, öneri ve örnek etkinliklerini iletti.  Bu istek ve önerilerin not edilmesinin ardından Gün, bu önerilerden yola çıkılarak problemlerin çözümü adına en kısa zamanda harekete geçileceğini belirtti.

Diğer Haber

Erzincan ve Çevrelerinde Beklenen Kuvvetli Yağışlara Dikkat !

Erzincan ve çevresinde kuvvetli yağışlar olabileceği  uyarısında bulunuldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğüne bağlı 12. Bölge Müdürlüğünden …