Bölge Sergisine Davet Edilen Projeler Açıklandı

TÜBİTAK 2204/A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Alanında Bölge Sergisine Davet Edilen Projeler Açıklandı.

 

14-17 Mart 2022 tarihleri arasında yüz yüze olarak yapılacak olan TÜBİTAK 2204/A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri bölge sergisine davet edilen proje oranında başarı sağlandı.

TÜBİTAK 2204/A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri bölge finaline Erzincan’dan  16 proje katılmaya hak kazandı. Buna göre, bir önceki yıla göre bölge sergisine katılım sağlayan proje sayısında oransal anlamda artış sağlandığı öğrenildi. Türkiye genelinde bölge finali kabul sonuçlarına göre Erzincan; öğrenci sayısına göre 1. lik elde etti. Erzincan  bölge finaline katılmaya hak kazanan okul ve proje sayıları ise şöyle;

Erzincan Anadolu Lisesi  – 1

Erzincan Bilim Ve Sanat Merkezi  – 1

Erzincan Fatih Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi  – 2

Erzincan Fen Lisesi  – 2

Erzincan Gül-Celal Toraman Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi  – 2

Erzincan Hezarfen Ahmet Çelebi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi  – 1

Erzincan İpekyolu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi  – 2

Erzincan Lisesi  – 1

Erzincan Milli Egemenlik Anadolu Lisesi  – 1

Erzincan Mustafa Doğan Anadolu Lisesi  – 1

Erzincan Sosyal Bilimler Lisesi  – 2

Bölge sergisine katılacak olan öğrenci ve danışman öğretmenlerin aşağıdaki hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir.

  1. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın bölge aşaması proje değerlendirmeleri, 14-17 Mart 2022 tarihleri arasında yüz yüze olarak yapılacaktır.

Takım olarak hazırlanan projelerde, tüm öğrencilerin değerlendirmeye katılması zorunludur. Aksi durumda proje, değerlendirmeye alınmayacak ve yarışmadan elenecektir.

Değerlendirmeler en fazla 10 dakika sunum, 5 dakika soru-cevap şeklinde gerçekleştirilecektir. (Sunumun 10 dakikayı aşmayacak şekilde hazırlanması beklenmektedir). Sunum esnasında varsa projeye ait materyaller jüri üyelerine gösterilebilecektir.

Bölge sergisi öncesinde Muvafakatname,  Bilimsel Etik ve Proje Katkı Beyanı Formu, Yarışma Kuralları Kabul Formu ve Katılımcı Bildirim Formu’nun, projedeki tüm öğrenciler ve varsa danışman/rehber öğretmen tarafından mavi kalemle doldurulup imzalandıktan sonra renkli olarak taranmış nüshasının en geç 09 Mart 2022 mesai bitimine kadar Bölge Koordinatörlüğü (*) e-posta adresine( [email protected]) gönderilmesi ve orijinal nüshalarının bölge sergisine gelindiğinde elden Bölge Koordinatörlüğüne teslim edilmesi gerekmektedir açıklaması yapıldı.

Belgeler için : https://www.tubitak.gov.tr/tr/yarismalar/icerik-lise-ogrencileri-arastirma-projeleri-yarismasi

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …