15 Temmuz Pazartesi , 2024

Bu Azim Örnek Olsun!

Haber: Eren VARLI

Özel Sporcular Türkiye ve Dünya Şampiyonalarında adından gururla bahsettiren Erzincanlı Özel Milli Sporcumuz Ayşe Kader Yavuz, yine göğsümüzü kabarttı.

13/15 Ocak 2020 tarihinde Erzurum Palandöken Kayak Merkezinde gerçekleştirilen özel sporcular Türkiye Kayak Şampiyonası’nda birinciliğin adresi yine Erzincan oldu. Erzincan belediye spor kulübünün desteği ile Sümer iş okulu spor kulübü sporcusu Erzincanlı Özel Milli Sporcumuz Ayşe Kader Yavuz,  27 yarışmacıyı geride bırakarak yine Türkiye Şampiyonu oldu.

Yavuz, 15/22 Mart tarihinde İtalya’da yapılacak olan Dünya Kayak Şampiyonasında ilimizi ve ülkemizi gururla temsil edecek. Daha önce ki yıllarda Dünya Kayak Şampiyonasında ülkemizi temsil ederek birçok ikincilik ve üçüncülük elde eden Özel Milli Sporcumuz Yavuz, bu sene de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verdiği birincilik sözü için piste çıkacak.

Sporu babası Yamaçparaşütü Eğitmeni Osman Yavuz ile sevdiğini en büyük destekçisi olduğunu belirten Özel Milli Sporcu Ayşe Kader Yavuz kendisine destek veren Erzincan Milletvekillerine, Erzincan Valisi Ali Arslantaş’a, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’a, İl Genel Meclis Başkanı Bekir Yıldız’a, Erzincan Gençlik Spor İl Müdürü Burak Mumcu’ya ve Okul Müdürü Yunus Kabil’e çok teşekkür ettiğini belirtti. Yavuz, kendisine inanan herkesten aldığı güçle Dünya Şampiyonu olacağını söyledi.

Bizde ÖZSÖZ GAZETESİ olarak Milli Sporcumuza şampiyonada başarılar diliyoruz.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …