20 Mayıs Pazartesi , 2024

Cadde ve kaldırımlar ağaçlandırılıyor

Erzincan Belediyesi, şehrin daha yeşil bir görünüm kazanması için ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyor. Belirlenen cadde ve kaldırımlara farklı türlerde 200 adet ağaç dikildi.

Kentte estetik görünüm kazandırmak için peyzaj ve yeşillendirmek için çalışmalarını sürdüren Erzincan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü farklı türlerde 200 ağacı toprakla buluşturdu. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından, ana arterlerde yapılması planlanan yeşillendirme çalışmaları kapsamında Milli Egemenlik Bulvarı üzerinde bulunan kaldırımlara süs eriği, süs elması ve ıhlamur türlerinde 200 ağaç dikildi. Belirlenen alanlara çukurların açılmasının ardından saksı içerisinde bulunan ağaçlar dikildi ve can suları verildi. Çeşitli nedenlerle kuruyan ağaçlarda sökülürken yerlerine yenileri dikildi.

Yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmalarının şehir genelinde devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Bekir Aksun; “Şehir genelinde başlatmış olduğumuz yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmalarımız belirlenen program dâhilinde bu yılda aksatılmadan devam edecek. Ekiplerimiz şu an Milli Egemenlik Bulvarı üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalarımız kapsamında yeni ağaçların yanı sıra kuruyan ağaçları da sökerek yenileri ile değiştiriyoruz. Daha yeşil ve daha yaşanabilir bir Erzincan için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Diğer Haber

“Her Yürek Bir Gelecek”

Erzincan’da “Her Yürek Bir Gelecek” isimli el sanatları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Projede öğrencilere, el becerisi …