22 Şubat Perşembe , 2024

Çarşamba Pazarı Yeninden Hayat Buluyor

Erzincan’da yaklaşık 7 yıl önce kalkan ve bugüne kadar kurulmayan Çarşamba Pazarı yeniden hayata geçiriliyor. Erzincan Belediyesi tarafından Çarşı Mahallesi TOKİ konutları üst tarafında bulunan yol üzerinde yeniden hayat bulan Çarşamba Pazarı Taksim Mahallesi, Çarşı mahallesi, Hocabey Mahallesi ve Gülabibey Mahallesi sakinlerine hizmet verecek.

Yeni açılan Pazar yerini ziyaret ederek pazar esnafı ve halk ile sohbet eden Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun yaptığı açıklamada; “ Çok değerli Erzincanlı hemşehrilerime, Pazarcı esnafımıza daha iyi katkı sunabilmek daha iyi hizmet verebilmek için buranın yeniden açılmasının ihtiyaç olduğunu hep birlikte gözlemledik. Malum TOKİ’lerin burada olması, yeni yapılanmaların olması ve bu bölgenin yeniden hareketli hale gelmesinden dolayı pazar ihtiyacı hasıl olmuştur. Bizde anlayış olarak mutlaka pazar kültürünün geliştirilmesinden yanayız.

Pazar kültürünün geliştirilmesi için ferah ortamların ve rahat alışveriş yapılacak mekânların oluşturulması gereğine inandık. Çok değerli Pazarcı Esnaf Odaları Başkanımızla ve bu mahallemizin Muhtarıyla birlikte burada bir alanın açılmasına karar verildi. Muhtarlıklar müdürlüğününde katkısıyla birlikte bu alan oluşturuldu. İnşallah ilerleyen zamanlarda farklı semtlerde pazarcı esnafının rahat alışveriş yapılabilecek alanların yapılmasını sağlayacağız onun içinde girişimlerimiz devam ediyor” dedi.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …