“Çevreye Duyarlı Nesiller İçin Projeler Hazırlanıyor

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimince yürütülen ve her ay yeni yeni etkinlikler ile adını duyuran “Çevreye Duyarlı Nesiller İçin Projesi” kapsamında ve Enerji Tasarrufu Haftası dolayısıyla Çevre Duyarlılığı Panoları hazırlandı.

Okulların çevre bilinci ve enerji tasarrufu konularını harmanlayarak tüm öğrencilere ulaşmak ve onlarda bu konularda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen pano düzenleme etkinliğine tüm kademelerden okullar yoğun katılım sağladı.

Her bir okulda öğretmenlerin danışmanlığında özgün panolar ortaya çıkarken, pano hazırlama etkinliğine katılan öğrenciler  tasarılarını bütün okul öğrencileri ile paylaşma fırsatı buldu. Görsel açıdan son derece güzel, içerik açısından ise çok verimli ve dolu dolu olan çevre duyarlılığı panoları, okullarda tüm öğrencilerin incelemesi için hazırlandı. Su israfının önlenmesi, boşa yanan elektriklerin kapatılması, denizlerin kirletilmemesi, geri dönüşüm bilincinin oluşturulması, hayvanların yaşam alanlarının korunması, atıkların doğaya verdiği zararların önlenmesi gibi çevreye yönelik daha birçok mesajı barındıran panolar  hazırlayan öğretmen ve öğrencilere ayrı ayrı teşekkür edildi.

Fidan dikme etkinliği, atık pil ve bitkisel atık yağların  toplanması, alan temizliği, çevre duyarlılığı konulu yarışmalar, Erzincan’ın endemik bitkilerinin tanıtılması, Erzincan Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisinin ziyaret edilmesi ve çevreye yönelik daha birçok etkinliği kapsayan ve ocak ayı etkinliği olarak çevre duyarlılığı panoları düzenleme etkinliğini gerçekleştirdiği “Çevreye Duyarlı Nesiller İçin” Projesi, çevre duyarlılığının geliştirilmesi ve öğrencilerin bu alanda farkındalık kazanmaları adına hız kesmeden devam edilecek açıklaması yapıldı.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …