“Çevreye Duyarlı Nesiller İçin” Projesi Ödülleri Sahipleri Belli Oldu

2021/2022  Eğitim Öğretim Yılı’nda, Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimince yürütülen “Çevreye Duyarlı Nesiller İçin Projesi” kapsamında en çok atık pil ve atık bitkisel yağ toplayan okullara ödülleri dağıtıldı.

 

2021/2022  Eğitim Öğretim Yılı’nda, Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimince yürütülen ve bünyesinde çevre farkındalığına yönelik fidan dikme, alan temizleme, Erzincan’ın endemik bitkilerinin tanıtımı gibi daha birçok etkinliği barındıran “Çevreye Duyarlı Nesiller İçin Projesi” kapsamında en çok atık pil ve atık bitkisel yağ toplayan okullara ödülleri verildi.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün katılımıyla İl müdürlüğü toplantı salonunda ödül programı düzenlendi. Projemiz kapsamında, tüm okullarda belirlenen yürütücü öğretmenlerin çalışmalarıyla, tüm sınıflara etkinliğin duyurusu yapılarak bu okulların tamamı atık pil kutusu temin ederek atık pil toplamaya başladı.

Atık yağların ise daha düzenli toplanabilmesi adına İl Müdürlüğünün girişimleriyle okullarımıza atık yağ toplama bidonları dağıtılmıştır. Etkinliklerimiz özelinde hazırlanan afişlerin pil kutularının ve atık yağ bidonlarının yakınına asılarak, atık pil ve atık yağ toplamanın önemine dikkat çekildi.  Konuyla ilgili farkındalık yaratmak amaçlanarak okullarda  toplanan atık piller ile Erzincan Belediyesi ve TAP Derneği ortaklığında gerçekleştirilen ödüllü atık pil toplama kampanyası sayesinde; en en çok atık pil toplayan ve il birincisi olan Cumhuriyet Ortaokuluna STEM Robotik Sistem Seti, en çok atık pil toplayan diğer 9 okula da Top Seti kazandırıldı. İl Müdürlüğünce  en çok atık bitkisel yağ toplayan ilk iki okula yazıcı ve üçüncü okula ise okulun ihtiyacı göz önünde bulundurularak- 1000 TL değerinde toner hediye edildi.

 

Çevreye Duyarlı  Nesiller İçin Projesi Atık Pil Toplama Etkinliği kapsamında Cumhuriyet Ortaokulu birinci, Gazi İlkokulu ikinci, Şehit Er Mesut Koyun Ortaokulu üçüncü, Demirkent Atatürk İlkokulu dördüncü, General Cahit Akyol İlkokulu beşinci, ZeyZeynep Mustafa Han İlkokulu altıncı, Erzincan Ortaokulu yedinci, Şehit Polis Kenan Ardıç İlkokulu sekizinci, Fevzi Efendi İlkokulu dokuzuncu ve Demirkent Terzibaba İmam Hatip Ortaokulu onuncu oldu. Atık Yağ Toplama Etkinliği’nde ise Şehit Er Süleyman Aydın Ortaokulu birinci, Bahçelievler İlkokulu ikinci, Meysun Ana Anaokulu ise üçüncü oldu.

Diğer Haber

Erzincan ve Çevrelerinde Beklenen Kuvvetli Yağışlara Dikkat !

Erzincan ve çevresinde kuvvetli yağışlar olabileceği  uyarısında bulunuldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğüne bağlı 12. Bölge Müdürlüğünden …