19 Haziran Çarşamba , 2024

“Çevreye Duyarlı Nesiller İçin”

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimince yürütülen ve bünyesinde çevre farkındalığına yönelik fidan dikme, atık bitkisel yağ toplama, alan temizleme etkinliği, Erzincan’ın endemik bitkilerinin tanıtımı gibi daha birçok etkinliği barındıran “Çevreye Duyarlı Nesiller İçin Projesi” kapsamında atık pil toplama etkinliği tüm hızıyla devam ediyor. İl merkezinde tüm anaokulu, ilkokul ve ortaokul kurumlarında uygulanan etkinliğe öğrencilerde yoğun katılım gösteriyor.

Proje kapsamında, tüm okullarda belirlenen yürütücü öğretmenlerin çalışmalarıyla, tüm sınıflara etkinliğin duyurusu yapılarak ve bu okullarımızın tamamı atık pil kutusu temin ederek atık pil toplamaya başladı. Etkinlik özelinde hazırlanan afiş pil kutularının yakınına asılarak, atık pil toplamanın önemine dikkat çekildi ve öğrencilerde farkındalık oluşturulması sağlandı. Ayrıca okullarda toplanan atık piller ile Erzincan Belediyesi ve TAP Derneği ortaklığında gerçekleştirilen ödüllü atık pil toplama kampanyası sayesinde; 50- 249 kg arası atık pil toplayan okula, her 50 kg atık pil için Top Seti, her 250 kg atık pil toplayan okula 1 adet STEM Robotik Sistem seti kazandırılacaktır.

Özellikle son yıllarda meydana gelen büyük orman yangınları sebebiyle orman varlıklarının azalma tehdidine ve iklim değişikliğine karşı bir önlem olarak planlanan”Çevreye Duyarlı Nesiller İçin” Projesi, çevre duyarlılığının geliştirilmesi ve öğrencilerin farkındalık kazanmaları adına hız kesmeden devam edecek.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …