20 Mayıs Pazartesi , 2024

CHP Atatürk Anıtına Çelenk Bıraktı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İl Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.

Erzincan Belediyesi önündeki Atatürk anıtına Çelenk suma programına CHP Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan, Merkez İlçe Başkanı Ali Aras, Partili Yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından CHP Kadın Kolları Başkan Yardımcısı  Burcu Polat programda günün anlam ve önemine değinen bir konuşma yaptı. Polat yaptığı açıklamasında: ‘  Bugün Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde milli mücadele destanının yazılmaya başlandığının ilk günüdür. bunun için bugün bağımsız Türk Milletinin ,en anlamlı günlerinden biridir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlerimize armağanı olan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutluyoruz.Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı sayılan 19 Mayıs 1919, tarihimizin dönüm noktası ve istiklal mücadelemizin sembolüdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı bağımsızlık hareketi, Türk milletinin gücü ve desteği neticesinde başarıyla sonuçlanmış. millî mücadelenin her safhası dünya tarihine damgasını vurmuştur.ATATÜRK; biz her şeyi gençliğe bırakacağız. O gençlik ki, hiçbir şeyi unutmayacaktır; geleceğin ümidi, ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.” Diyerek bu bayramı Türk gençliğine armağan etmiştir.

Millî mücadelenin 103. yılına ulaşmasının gururuyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Bu anlamlı günü yüreğinde hisseden, unutmayan ve unutturmayan bir nesil temennisiyle.

Türk gençliğinin “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” kutlu olsun!’ diye konuştu.

Diğer Haber

“Her Yürek Bir Gelecek”

Erzincan’da “Her Yürek Bir Gelecek” isimli el sanatları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Projede öğrencilere, el becerisi …