16 Ağustos Salı , 2022

CHP Erzincan’dan Saha Çözüm Hareketi

Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan il Başkanlığı Saha Çözüm Hareketi başlattı. Alanında uzman, genç ve dinamik gönüllülerden oluşan saha çözüm ekibi, tüm il genelinde tüm mahallelerde vatandaşların hizmetinde olacak.

Saha Çözüm Ekibi, sosyal mesafe kuralları çerçevesinde farlık gruplar halinde Erzincan merkezde belirlenen mahallelerde maske ve dezenfektan dağıtarak, her hanede vatandaşlara Cumhuriyet Halk Partisinin başlatmış olduğu projeleri anlatarak, sorunları dinleyip talepleri not ediyorlar. Ekipler, Erzincan’da mahallelerde hane ve iş yerlerini tek tek dolaşırken Başkan Ayhan Doğan’da Saha çözüm ekipleri ile esnaf ve mahalleliyle bir araya geliyor.
İlk mahalle ziyaretini Mengüceli mahallesinde Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan’ın da katılımı ile gerçekleştiren saha çözüm ekibi mahalle sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı. Özellikle Başkan Ayhan Doğan’ı karşılarında taleplerini dinlerken bulan mahalleliler şaşkınlıklareını gizleyemezken bir yandan da çok sevindiler. Vatandaşlara maske ve dezenfektanları teslim eden saha çözüm ekipleri mahallelinin talep ve önerilerini kayıt altına aldı. Başkan Doğan, ilgili konuların en kısa zamanda çözüme kavuşturulacağını ve kendisinin de bizzat takipçisi olacağını belirtti.
Pandemi sürecinde yapılan çalışmaları ve hayata geçirdikleri saha çözüm ekipleri ile gerçekleştirecekleri ziyaretlerde Erzincan genelinde tüm mahallelerde hane sahipleri ile paylaşılacağını belirten Başkan Doğan, şöyle konuştu: “Biz bu hareket ile sadece kapılara ihtiyaç çantası bırakmakla kalmıyoruz. Aynı zamanda her bir Erzincanlı hemşerilerimizin halini hatırını, ihtiyaçlarını soruyor ve ona göre bir eylem planı geliştiriyoruz. Alanlarında uzman ekiplerimizle tüm Erzincan’ımızda mahalleleri adım adım dolaşacağız. Baktığımızda bugün iki yönlü bir ihtiyaç söz konusu; ilki, yurttaşlarımız bu süreçte yalnız olmadıklarını görmek istiyorlar. İkincisi ise temel hijyen malzemesine ciddi derecede ihtiyaç duyuyorlar. Biz yaptığımız çalışmalarla her türlü ihtiyacı karşılıyor ve dayanışmayı ev ev, sokak sokak, cadde cadde örgütlüyoruz.”
Doğan proje ile birlikte Saha Çözüm ekipleriyle Bin 923 hane dolaşarak 12 bin 170 ziyaret gerçekleştirdiklerini belirterek, Erzincan’da tüm mahalleleri ziyaret edeceklerini ulaşmadıkları hane bırakmayacaklarını sözlerine ekledi.

Diğer Haber

Rektör Yardımcılığı Görevinde Devir Teslim Töreni

  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcılığına atanan Prof. Dr. Çağrı Çırak düzenlenen devir teslim …