22 Şubat Perşembe , 2024

CHP’nin 97. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 97. kuruluş yıl dönümü, Erzincan’da İl Başkanlığı tarafından Atatürk anıtına çelenk sunma töreniyle kutlandı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 97. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Erzincan’da çelenk sunma töreni düzenlendi. Erzincan Belediyesi önünde düzenlenen çelenk sunma töreninde Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu.

Yıl dönümü dolayısıyla açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan; “Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım,  Temellerini 4 Eylül 1919’da Sivas Kongresinde attığınız, 9 Eylül 1923’te de kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin, bugünkü mirasçıları olarak huzurunuzdayız.

Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin emperyalizm karşısındaki kararlığını, Kuvayi Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97′ nci kuruluş yıldönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz. Yegâne amacımız, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç gitmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmektir. İlke ve Devrimleriniz ile II. Yüzyıla çağrı Beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında, ülkemizi, işaret ettiğimiz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz. Mücadelemiz, hâkimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir. Mazlum milletlere umut ışığı, olan Anadolu Devrimi’nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” dedi.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …