20 Ağustos Cumartesi , 2022

Çiftçiler Kış İçin Hazırlıklara Başladı

Erzincan’da tarım ve hayvancılıkla uğraşan köylüler, hayvanların kışlık yiyeceklerini çıkarmak için çalışmaya devam ediyor. Kavurucu sıcağa rağmen çiftçiler, kış hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyor.

Erzincan’da sabahın erken saatlerinde tarlalarına giden çiftçiler, elde ettikleri samanı traktörlere doldurarak hayvanlarının kışlık ihtiyacını gideriyor. Geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlayan vatandaşlar, tarlalarda buğday hasadı yaparak kışa hazırlanıyor. Çiftçiler, büyük emeklerle ektikleri ürünleri biçilecek duruma gelmesiyle tarlalarda hasat yapmaya başladı. Sabahın erken saatlerinde işe koyulan çiftçiler, hızlı bir şekilde çalışarak hem kendilerinin hem de hayvanlarının yiyecek ihtiyaçlarını hazırlıyorlar. Sıcak havaya aldırış etmeden çalışan çiftçiler, hayvanların ihtiyaçlarını karşılamak için çalıştıklarını dile getirdiler. Çiftçiler, biçtikleri otları patos makinasıyla ile saman haline getirerek kış aylarında hayvanlarına vermek için gece gündüz demeden çalışıyor. Ağılözü köyünde çiftçilikle uğraşan Hüseyin Demir: ‘ ektiğimiz ürünlerin hasat zamanı başladı. Ektiğimiz ürünleri desteleyerek patosa vurmaya hazır hale getirdik. Kış aylarında hayvanlarımıza yiyecek vermek için şimdiden hazırlığımızı yapıyoruz’ diye konuştu.

Diğer Haber

“Koruyucu Aile” Konulu Seminer Verildi

Erzincan İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından “Koruyucu Aile” konusunda bilgilendirme semineri düzenlendi. …