Çiftçilere süt sağım makinası dağıtıldı

“Otlukbeli’nde Modern Hayvancılığın Geliştirilmesi 2” projesi kapsamında 55 süt sağım makinası çiftçilere düzenlenen törenle dağıtıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı DAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından desteklenen ve Otlukbeli İlçe Kaymakamlığı tarafından uygulanan “Otlukbeli’de Modern Hayvancılığın Geliştirilmesi 2″ projesi kapsamında 55 süt sağım makinası çiftçilere düzenlenen törenle dağıtıldı.

Programa DAP Başkanı Osman Demirdöğen, Otlukbeli İlçe Kaymakamı Aydın Yanık, İlçe Belediye Başkanı Yusuf Tektaş, İl Tarım ve Orman Müdürü Murat Şahin ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin yapılan projeler sayesinde Erzincan soğuk süt lojistiğinin her geçen gün güçlendiğini söyledi. Şahin ” Dağıtılan 55 adet sağım makinası önceki sene dağıtılan 120 sağım makinası projesinin devamı olarak yapıldı. Üreticilerimizden aldığımız olumlu dönüşler neticesinde projeyi yaptık. Başta DAP Başkanımız Osman Demirdöğen’e, İlçe Kaymakamımız Sercan Yılmaz’a ve Projede emeği geçen personelimize teşekkür ediyor üreticilerimize hayırlı olsun diyorum.” Dedi

Törende konuşan DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Osman Demirdöğen Erzincan’da süt sektörünün her geçen gün büyüdüğüne dikkat çekti. Bu kapsamda projeleri desteklemeye devam ettiklerini kaydeden Demirdöğen faydalanan üreticilere hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Daha sonra kürsüye gelen Otlukbeli İlçe Kaymakamı Aydın Yanık kalkınmanın anahtarının tarım ve hayvancılık olduğunu belirtti. “Yapacağımız yeni projeler ile İlçemizde tarım ve hayvancılığı daha da ileri götüreceğiz bu kapsamda devletimizin tüm imkânlarını kullanacağını üreticilerimiz bilmelidir.” dedi.

Törenin ardından üreticilere süt sağım makinaları dağıtıldı.

Diğer Haber

Üzüm Bağlarında Kontroller Devam Ediyor

Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü teknik ekipleri …