21 Şubat Çarşamba , 2024

Cirit Dostluk Müsabakası Nefes Kesti

Haber: Eren Varlı

Erzincan Fatih Mahallesi’nde Muammer Aydın Atlı Spor Kulübü ile Tercan Mamahatun Atlı Spor Kulübü arasında Cirit Dostluk Müsabakası yapıldı.

Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ın da izleyici olarak katıldığı cirit müsabakasına vatandaşın ilgisi de yoğun oldu. Karşılaşma öncesi cirit sporcuları ile bir araya gelen Erzincan Valisi Arslantaş, cirit sporu ve karşılaşma hakkında bilgi alarak, ciritçilerle birlikte at binerek cirit sahasında gezindi.  Işıkpınar Köyü’nden başlayarak Kavakyolu Beldesi arasından geçen ve Karasu Nehri’ne kadar uzanan toplam uzunluğu 10,5 kilometre olan Vasgirt Deresi Rekreasyon Alanlarının içerisinde uluslararası standartlara uygun tribünlü cirit sahalarının yapıldığına vurgu yapan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, “Önümüzdeki yıl bu alanda cirit sahaları, atlı spor safari alanları, ahırlar, bakıcıların ve kulüp yöneticileri odalarının da bulunduğu Erzincan’a yakışır bir tesis kazandıracağız. Akabinde; Türkiye’nin her bir köşesinden gelecek Cirit Takımlarının katılabileceği şenlik havasında müsabakalar gerçekleştireceğiz” dedi.

Her iki takımada başarılar dileyen Vali Arslantaş, Erzincan’da cirit sporunun hem fiziki hem de sportif anlamda geliştirilmesi için çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğine vurgu yaparak, kazasız belasız dostluk tadında bir karşılaşma olması temennisinde bulundu.

Diğer Haber

Yüksel Çakır Adaylığını Açıkladı

Erzincan’da 2009-2014 yılları arasında Erzincan Belediye Başkanlığı yapan Yüksel Çakır,Erzincan’dan bağımsız belediye başkanı adaylığı için …