23 Haziran Pazar , 2024

Cittaslow Uluslararası Birlik Üyeleri Kemaliye’de

Cittaslow Uluslararası Birlik üyeleri, Erzincan’ın Kemaliye İlçesini ziyaret ederek, Kemaliye’nin bir Cittaslow üyesi olarak Cittaslow felsefesi ile uyumlu bir yaşama sahip olduğunu vurguladılar.

Cittaslow Uluslararası Birlik Başkanı Mauro Migliorini ve eşi Cristina Dall’est, Birlik Genel Sekreteri Pier Giorgio Oliveti, Cittaslow Türkiye Aday Kentler ve İdari İşler Sorumlusu Ece Çınar , Kemaliye Kaymakamı  İlhan Kayatürk’ü makamında ziyaret ettiler. Kemaliye’nin özgün yapısı ve mimarisinden çok etkilendiklerini belirten Birlik üyeleri, Kemaliye’nin bir Cittaslow üyesi olarak Cittaslow felsefesi ile uyumlu bir yaşama sahip olduğunu belirttiler.

Cittaslowun amacı, dünyada kendi kimliğini koruyan, yıkıcı ve tehlikeli küresel çalkantılardan kendini koruyarak gelecek vizyonu oluşturan kentleri bir araya getirmek dünyaya örnek sunmaktır. Bu özel kentler yönetilirken doğal değerlerine, gelenek ve göreneklerine, yerel mimarisine, yemeklerine, müziğine, zanaat ve esnafına sahip çıkmasına, birliğin üye kentleri için kabul edilen kriterler vasıtasıyla sağlanması hedeflenmektedir. Dünyada sadece belirli kriterleri sağlayan özel yerler bu ağa katılabilir.

Diğer Haber

Vatandaş kendi sebzesini yetiştirmeye devam ediyor

Erzincan’da vatandaşlar kurulan pazarlarda  bağ ve bahçeleri için fide almaya devam ediyor. Yaz aylarında bağ …