Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Erzincanlı Milli Kayakçı Yavuz’a Külliye Daveti

Özel Haber: Eren Varlı

Özel Sporcular Dünya Kayak Şampiyonası’nda geçen yıl slalomda elde ettiği ikincilik elde eden Erzincanlı Milli Kayakçı Ayşe Kader Yavuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verdiği birincilik sözünü tutmak için yola çıktı.

Özel Sporcular Dünya Kayak Şampiyonası sayılı günler kala Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Erzincan mitinginde tekrar görüşme şansı yakalayan Milli Kayakçı Yavuz, çok güzel bir moral ile birincilik için yola çıkacağını belirtti. Yavuz ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarışma sonrası kendisini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne davet ettiğini belirtti.

Erzincan İl Protokolü’nden Milli Sporcuya Tam Destek

                Bu yıl Erzurum’da yapılan Türkiye Şampiyonasında da birincilik kürsüsüne çıkan Erzincanlı Milli Kayakçı Ayşe Kader Yavuz, 5-11-Mart 2019 Tarihinde Fransa’da yapılacak olan Dünya kayak şampiyonasında Türkiye’yi gururla temsil edecek.

Yola çıkmak üzere hazırlıklarını tamamlayan Erzincanlı Milli Kayakçı  Yavuz, yaptığı açıklamasında; “ 5-11-Mart 2019 Tarihinde Fransa’da yapılacak olan Dünya kayak şampiyonasında Ay Yıldızlı Bayrağımı gururla dalgalandıracağım. Kamp süreci içerisinde bana her konuda destek olan Sayın Valim Ali Arslantaş’a, Vali Yardımcımız İhsan Ayrancı’ya,  Gençlik Spor İl Müdürüm Volkan Burak Mumcu‘ya, Belediye Başkanım Cemalettin Başsoy’a,  Belediye Başkan Yardımcımız Osman Alanur’a, Okul Müdürüm Yunus Kabil’e, Özel Sporcular Federasyonu Başkanı Birol Aydın’a, Antrenörüm Canser Atila’ya, Basın Danışmanımız Gazeteci Eren Varlı’ya ve her zaman yanımda olan Babam Osman Yavuz’a çok teşekkür ediyorum.

Jandarma Alay Komutanımız Hasan Aksoylu’ya İse Ayrıca Teşekkür Ediyorum

Geçtiğimiz gün bizleri makamında kabul eden benimle çok yakından ilgilenen ve öğütlerde bulunan Jandarma Alay Komutanımız Hasan Aksoylu’ya ise ayrıca teşekkür ediyorum. Kendisi bizleri kabulünde başarının sabır ve azimle geleceğini belirterek öğütler verdi. Ben üzerimde desteği olan ismini sayamadığım herkese tekrar çok teşekkür ediyorum. İnşallah birinci olarak ülkeme döneceğim. Cumhurbaşkanımıza verdiğim sözü tutacağım” dedi.

Kentte 5 yaşındayken kayak sporuna başlayan özel sporcu 20 yaşındaki Milli Kayakçı Ayşe Kader Yavuz, ilk başarısını 2015’te Kars’ta düzenlenen Özel Sporcular Türkiye Kayak Şampiyonası’nda slalom kategorisinde birinci olarak elde etti.

Bir sonraki yıl Erzincan’daki aynı şampiyonada da slalomda birincilik kürsüsüne çıkan Ayşe Kader; 2017, 2018 ve 2019’da Erzurum’da yapılan Türkiye Şampiyonalarında da bu kategoride şampiyonluğu kimseye kaptırmadı.

Türkiye’deki başarılarının yanı sıra 2016’da Polonya’da, 2017’de Fransa’da organize edilen Avrupa Şampiyonalarında slalomda ikincilik, Polonya’da 2016’da gerçekleştirilen Dünya Şampiyonası’nda ikincilik, 2017’de Fransa’da aynı şampiyonada üçüncülük elde eden milli sporcu, son olarak Polonya’nın Zakopane kentinde Mart 2018’de gerçekleştirilen Dünya Şampiyonası’nda yine slalomda ikincilik kürsüsüne çıktı.

Diğer Haber

Şehit Gündüz’ün Ailesi ve Mezarı Ziyaret Edildi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz’da FETÖ/ PDY terör örgütünün darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden …