“Cumhuriyetimizin 100.Yılında Hedeflerimize Hep Birlikte Ulaşacağız”

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladılar.


AK Parti Erzincan Milletvekilleri 10 Kasım nedeniyle yayımlamış oldukları mesajda;“ Türk Milletinin istikbal mücadelesi olan Kurtuluş Savaşı’nı milletin kenetlenmesiyle birlikte zafere ulaştıran, Cumhuriyeti bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 82. yılında saygıyla ve minnetle yâd ediyoruz. Milletimizden aldığı güçle 1919 yılında başlayan istikbal mücadelemizi ‘Ya İstiklal, Ya Ölüm’ diyerek 1923 yılında Cumhuriyetle taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk gösterdiği bu büyük mücadele ile tüm Dünyanın hayranlığını kazanmış bir liderdir. Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu ve bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet muhafaza etmek, milletimizin her bir ferdiyle birlik ve beraberlik içinde O’nun hedeflediği muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak amacıyla hiç durmadan ve yorulmadan koşmaya devam edecek ve 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100.yılında hedeflerimize hep birlikte ulaşacağız.

Bu düşüncelerle vefatının 82. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizi, gazilerimizi saygıyla ve minnetle yâd ediyoruz” dedi.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …