21 Şubat Çarşamba , 2024

DAEŞ Terör Örgütü Mensubu 1 Kişi Yakalandı

DAEŞ terör örgütü mensubu 1 şahıs Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalandı.

Erzincan Valiliğinden konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada; “Amasya İl Emniyet Müdürlüğünce 3 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenen DAEŞ operasyonunda yakalanamayan Irak uyruklu A.S.M isimli şahsın, Amasya İl Emniyet Müdürlüğü ile yapılan koordineli istihbari çalışma neticesinde Erzincan istikametine geldiği tespit edilmiştir. Ekipler tarafından alınan istihbarat doğrultusunda Erzincan İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekiplerince Erzincan’ın Refahiye ilçe girişinde uygulama noktası kurulmuştur.

Uygulama noktasına araçla girdiği esnada durdurulan Irak uyruklu DAEŞ terör örgütü mensubu A.S.M isimli firari şahıs, polis ekiplerince yakalanmıştır. Aynı araçta bulunan ve DAEŞ terör örgütü ile bağlantılı olabileceği düşünülerek, gözaltına alınan Irak uyruklu A.D.S, A.H.H, T.A.S, H.S.M, ve M.A.S. isimli 5 şüpheli şahıs hakkında ise güvenlik güçlerince çalışma başlatılmıştır. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması amacıyla ilimizde terör unsurlarının bulunmasına yönelik çalışmalar azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Diğer Haber

Yüksel Çakır Adaylığını Açıkladı

Erzincan’da 2009-2014 yılları arasında Erzincan Belediye Başkanlığı yapan Yüksel Çakır,Erzincan’dan bağımsız belediye başkanı adaylığı için …