Daha İyi Yatırımlar Daha İyi Hizmet Daha Güçlü Bir Kemaliye İçin

Kemaliye Belediye Başkanı Mehmet Karaman, nüfus sayısının azalması resmi kurum ve kuruluşlarda daralmaya, azalmaya ve hatta kapanmalara yol açabilir diyerek Kemaliyelilerin adres kayıtlarını Kemaliye alması konusunda çağrıda bulundu.

Dünya Geçici Miras Listesi’nde yeri olan Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde nüfus azlığına dikkat çeken Kemaliye Belediye Başkanı Mehmet Karaman, konu hakkında sosyal medya hesabında açıklamada bulundu.5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununa göre Kemaliye’de oturanların adrese kayıtlarını hızlıca yaptırmaları gerekmekte olduğu çağrısında bulunan Başkan Karaman: ‘  adrese dayalı nüfus kaydına istinaden Kemaliye nüfus müdürlüğünden adres kayıtları yapılmalıdır. Kemaliye de oturup köy nüfusuna kayıtlı olanlar, Kemaliye’mizde oturup adres kaydını hala almayanlar, yılın büyük bölümünü ilçemizde geçirip adres kaydını almayanlar, özellikle ilçe dışındaki emekli hemşehrilerimiz, her evden en az bir kişinin adres kaydını ilçemize alması hizmet ve yatırımların artması anlamında çok önemlidir.

hepsinden daha önemlisi adres kayıtlarının alınmaması ve nüfus sayısının azalması resmi kurum ve kuruluşlarda daralmaya, azalmaya ve hatta kapanmalara yol açabilir. Bunun sonucunda basit işlemler için bile ilçe dışına şehir merkezlerine gidilmek zorunda kalınabilir. Ayrıca ilçemizin talepleri ve istekleri (doğalgaz-bazı kurum şubelerinin ilçemize açılması vb.) konusunda nüfus sayısının önemi daha da artmaktadır.Çok değerli Kemaliye sevdalıları yapmanız gereken – Kemaliye de iseniz; nüfus müdürlüğüne gidip adresinize kaydınızı aldırmanız. Değerli hemşehrilerimiz adres kayıtlarınızı e-devlet üzerinden Kemaliye deki adresinize almak için (uygulamadan değil) arama motorunuzda e-devlet i aratın. Sonra TC ve şifreniz ile girin. E devlette adres değişikliği aratın. adres değişikliği (boş konuta) girin. Devamında sayfa sizi zaten yönlendirecektir.

Kemaliye dışında iseniz; bulunduğunuz nüfus müdürlüğüne gidip Kemaliye deki bir yakınınıza tc numarası ve ismini vererek benim ve ailemin adres değişikliğini yapmak üzere temsil yetkisi vermeniz gerekmektedir. Temsil yetkisini alan kişi ilçemizdeki nüfus müdürlüğüne giderek kaydınızı yapabilir. Kemaliye adresinizi tam bilmiyorsanız aşağıdaki telefon numaralarından öğrenebilirsiniz..Daha iyi yatırımlar daha iyi hizmet daha güçlü bir Kemaliye için adres kayıtlarınızı Kemaliye ye alınız. ihmal etmeyiniz.

Nasıl yapabilirim ve adres bilgileri için: irtibat no::0-446-7512016—–0-446-7512066

Diğer Haber

Erzincan ve Çevrelerinde Beklenen Kuvvetli Yağışlara Dikkat !

Erzincan ve çevresinde kuvvetli yağışlar olabileceği  uyarısında bulunuldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğüne bağlı 12. Bölge Müdürlüğünden …