12 Ağustos Cuma , 2022

DAP’tan Otlukbeli’ne 120 Adet Süt Sağım Makinesi

Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi tarafından Erzincan’ın Otlukbeli ilçesinde hayvancılıkla uğraşan çiftçilere 120 adet süt sağım makinesi desteği sağlandı.

Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi desteğiyle Otlukbeli’nde 120 adet süt sağım makinesi dağıtıldı. Dağıtım törenine Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen ve çiftçiler katıldı.
AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, törene telefonla bağlanarak, projenin gerçekleşmesinden dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.
İlçede üretilen çiğ sütün, daha hijyenik koşullarda sağılması amacıyla Otlukbeli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce hazırlanan projenin, DAP BKİ tarafından desteklenmesi ile alımı yapılan süt sağım makinalarının dağıtımı için Otlukbeli Kaymakamlığı bahçesinde tören düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program, protokol konuşmalarıyla devam etti.

Yıldırım Telefonla Bağlandı

Süt sağım makinalarının dağıtım törenine telefonla bağlanan AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, ağırlıklı olarak 2023 hedeflerine yer verdiği konuşmasında, desteklerinden dolayı DAP İdaresi’ne teşekkür etti. Yıldırım, “Bugün, DAP kapsamında, süt sağma makinası dağıtımı varmış. Öncelikle tebrik ediyorum. DAP Başkanı hemşehrimiz, hocamız Osman Demirdöğen’e de teşekkür ediyorum” dedi.
Demirdöğen: “19 Projeye 8,3 Milyon Lira Ödenek Ayırdık”
Törende konuşan, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, İdare olarak, öncelikleri arasında tarım sektörünün yer aldığını belirtti. Demirdöğen, süt sağım makinaları dağıtımını ise Bölgede modern hayvancılığın gelişmesine katkıda bulunmak için yaptıklarını söyledi.
Başkan Demirdöğen, “Hayvancılığın gelişmesi, sağımın daha kısa zamanda tamamlanması, işgücünün azaltılması, daha hijyenik ve sağlıklı bir ortamda süt elde edilmesini ve bunun da endüstriye kazandırılması amacıyla bölgede bu çalışmaları yapıyoruz” dedi.
“Şu ana kadar bin 500’ün üzerinde süt sağım makinasını Bölgede dağıtmış durumdayız” diyen Demirdöğen, Erzincan ve Otlukbeli’ne DAP İdaresi eliyle yapılan desteklerden bahsederek, “Şimdiye kadar Otlukbeli’ne 4 milyon 800 bin liralık destek vermişiz. Tarımsal sulama, okuma kültürü, tarımsal mekanizasyon konularında. Erzincan İlinde de 14’ü tarım sektöründe olmak üzere toplam 19 projeye 8,3 milyon lira ödenek ayırdık bu sene. Projelerin tamamlanmasıyla birlikte bu zamana kadar Erzincan İlimizin 111 projesine 71 milyon TL ödenek sağlamış olacağız.” şeklinde konuştu.

Törene katılan, AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır da birer konuşma yaptılar.

Karaman: “Hayvancılığın Gelişmesi İçin Çabalarımız Devam Ediyor”

Süleyman Karaman yaptığı konuşmada şunları söyledi: “DAP’ın bu bölgeye büyük bir desteği var. Biraz önce DAP Başkanımız açıkladı ve Erzincan’a 71 milyon lira destek verdiklerini söyledi. Erzincan, Otlukbeli tarım ve çiftçiliğe dayalı sanayi ile kalkınacak. Onun için tarım ve çiftçiliğe çok önem veriyoruz. Hükümet olarak bu sektörü desteklemek için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Tarım Bakanımızla çok sık görüşüyoruz. Erzincan hayvancılık açısından çok önemli; Erzincan tulum peyniri dünyada artık meşhur bir peynir. Hayvancılığın gelişmesi için çabalarımız devam ediyor. Süt sağım makinalarının üreticilerimize dağıtımına destek olan DAP İdaremize teşekkür ediyorum.”

Çakır: “Teşkilatımızla Bizler De Sizlerin Emrinizdeyiz”

Burhan Çakır ise, hükümetin DAP Bölgesinde, bölgenin potansiyelini de göz önünde bulundurarak; istihdamın artırılması, yüksek katma değerli üretime geçilmesi, üretimde çeşitliliğin sağlanması amacıyla özellikle tarım ve hayvancılık alanlarına özel önem verdiğini belirterek, “Bu tarımsal yatırımlar devletimizin gücüyle oluyor. Bundan dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. 2023 hedeflerine milletimizle birlikte emin adımlarla yürüyoruz. Teşkilatımızla bizler de sizlerin emrinizdeyiz.” dedi. Protokol konuşmalarının ardından seyyar süt sağım makinalarının dağıtımı yapıldı.

Diğer Haber

“Genel Asayiş Uygulaması”Gerçekleştirildi

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğünce genel asayiş uygulaması yapıldı. Genel asayiş ve kamu düzeninin devamının sağlanması …