12 Ağustos Cuma , 2022

Denetimler Devam Ediyor

Erzincan’ın Refahiye ilçesinde hizmet veren yerel işletmeler ve zincir marketlerde satılan temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik denetimler sürüyor.

Refahiye ilçesinde hizmet veren yerel işletmeler ve zincir marketlerde satılan temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik  etiket, stok, fiyat, hijyen, gramaj, son kullanma ile son tüketim tarihi ve diğer kurallara uygunluk konularında  market denetimleri devam ediyor.

Esnafın daha hijyenik bir ortamda halkın ihtiyaçlarının karşılanması adına gerçekleştirilen etiket ve hijyen denetimlerine İlçe Emniyet, Zabıta, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Personelleri görev aldı. İşletmelerde stok ve fiyat karşılaştırmaları yapıp, depolardaki kontroller sağlandı. İşletmelerde kasada çıkan fiyatla etiket üzerindeki fiyatları karşılaştıran ekipler, ürünlerin hijyen açısından uygunluğunu denetleyerek, etiketsiz ürünler hakkında gerekli yasal işlemleri yaptı. İşletme çalışanlarına gerekli uyarılar yapılarak, bilgilendirmelerde bulunuldu.

Yapılan denetimlerde vatandaşlardan olumlu yorumlar alan ekipler, denetimlerin titizlikle gerçekleştirilerek, sıklaştırılacağını vurguladı.

Denetimler ile ilgili açıklama yapan Kaymakam Eyüp Kaykaç; “Halkımızın sağlığı, huzuru ve güvenliği için denetimlerimizi hassasiyet içerisinde aralıksız sürdürme gayreti içerisindeyiz. Bu kapsamda ilçemizdeki işletmelerde satılan temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fırsatçılık ve stokçuluğun yapılmaması, vatandaşlarımızın mağdur olmaması ve sağlıklarının korunması amacıyla denetimlerimizi rutin bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Hem fiyat konusunda hem etiket konusunda hem de hijyen ile ilgili denetimlerimizi sürdürüyoruz. Bundan sonra da bu denetimlerimiz aralıksız devam edecek.” dedi.

Diğer Haber

“Genel Asayiş Uygulaması”Gerçekleştirildi

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğünce genel asayiş uygulaması yapıldı. Genel asayiş ve kamu düzeninin devamının sağlanması …