22 Şubat Perşembe , 2024

Deprem Bölgesine 1000 Adet Uyku Tulumu

Erzincan Halk Eğitimi Merkezi ve Hacı Ali Akın MTAL atölyelerinde gönüllü öğretmen, öğrenci ve kursiyerler tarafından depremzedelere ulaştırılmak üzere dikilen uyku tulumları bölgeye sevk edildi.

Erzincan’da Halk Eğitim Merkezi gönüllü usta öğretici ve kursiyerleri Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler için bin uyku tulumu dikerek Malatya’ya gönderdi. Halk Eğitimi Merkezimiz usta öğreticileri ve kursiyerleri tarafından gönüllü olarak dikilen 800 uyku tulumu ile Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri tarafından gönüllü olarak dikilen 200 uyku tulumunu deprem bölgesine gönderildi.

Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri ile kursiyerleri ve Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gönüllü öğretmen ve öğrencileri tarafından yaklaşık bin uyku tulumu dikilerek Malatya’ya gönderildi.

Konu hakkında açıklama yapan Erzincan İl  Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün:’ Halk eğitimi merkezimizde deprem bölgesine depremzede kardeşlerimize uyku tulumu üretmeyi ile ilgili olarak harekete geçtik. Bugün inşallah halk eğitim merkezimizde yaklaşık bir hafta on gündür özellikle gönüllü usta öğreticilerimiz bunlarla birlikte kursiyer arkadaşlarımız 800 tane uyku tulumunu ve bununla birlikte Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğretmenlerimiz gönüllü olarak da öğrencilerimiz gönüllü olarak da diktikleri iki yüz uyku tulumunu bugün Malatya’ya gönderiyoruz’ dedi.

 

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …