Deprem Özel İstişare Toplantısı Yapıldı

Erzincan İl Müftüsü  Muharrem Gül başkanlığında  Erzincan Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileriyle Deprem Özel İstişare Toplantısı Yapıldı.

Yapılan bir davet ile İl müftülüğü lokalinde gerçekleştirilen STK toplantısı gündeminde, asrın felaketi diye adlandırılan depremler dolayısıyla Erzincan’da ve İl müftülüğü özelinde gerçekleştirilen yardım faaliyetleri, deprem sorumluluk bölgesine götürülen insani ve hayri hizmetler istişare edildi.

İl Müftüsü  Muharrem Gül’ün konuşmasıyla, Erzincan’da başlatılan yardım faaliyetlerinin organize bir şekilde ve belli bir plan/disiplin çerçevesinde devam ettirilmesi, özellikle Ramazan ayını da kapsamak üzere yardımların devam ettirilmesi, afetzedeler bölgesinde aşevi kurulması, günlük ihtiyaçlarının karşılanması, ibadet imkânlarının sağlanması gibi hizmetlerin Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ile görüşülerek paydaşlık çerçevesinde neler yapılabileceği hususları istişare edildi.

Her bir Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcisi söz alarak, şimdiye kadar yaptıkları ve yapmayı sürdürdükleri faaliyetleri kısaca anlattı. Önümüzdeki zamanlarda da mağduriyetlerin giderilmesi, insani ihtiyaçların karşılanması için ellerinden gelen her türlü desteği sağlayacakları üzerine vaadlerini dile getiren STK temsilcilerine müftülük tarafından hazırlanan bir brifing te İl Müftü Yardımcısı  Gökhan Badem’in sunumuyla bilgi paylaşımı neticesinde toplantı gündemi sona erdi.

Diğer Haber

Üzüm Bağlarında Kontroller Devam Ediyor

Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü teknik ekipleri …