15 Temmuz Pazartesi , 2024

Deprem Şehitleri İçin Helva Dağıtıldı

13 Mart 1992 Erzincan Depreminin yıl dönümü nedeniyle MHP Erzincan kadın Kolları tarafından Cumhuriyet Meydanında dualarla helva dağıtımı yapıldı.

Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen helva dağıtım programına Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, MHP Erzincan İl Başkanı Salih Aksu, MHP Kadın Kolları Başkanı Serpil Ayaz, Erzincan Ülkü Ocakları Başkanı Vasfi Karatepe, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Dağıtım töreni öncesinde konuşan MHP Erzincan İl Başkanı Salih Aksu açıklamasında; “ Çok kıymetli hemşehrilerim; malumunuz 13 Mart 1992 depreminde şehit olan vatandaşlarımıza bugüne anlam ve önemine binaen bugün kadın kollarımızın düzenlemiş olduğu programa katıldık. Tüm şehitlerimize ve 13 Mart 1992’de depreminde şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun, ailelerine sabırlar diliyorum. Ülkemizin Bahar kalkanı harekâtı olmak üzere Bitlis’te şehit olanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

Vatanımızın milletimizin bekası için Türk ordumuzun mücadelesinde başarılı olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Son günlerde bu virüsün ülkemize de sirayet etmesi bu virüse tabii ki tedbirli olacağız ama takdir yüce Mevla’nındır. Türk milleti bütün belalardan ve musibetlerden iç ve dış düşmanlardan korunduğu gibi bu virüsü de en az hasarla atlatacağına inanıyorum. Yüce Türk milletine cenabı Allah’tan güç kuvvet vermesini niyaz ediyorum. Allah birlik ve beraberliğinizi vatanımızı milletimizi daima Muzaffer eylesin diyorum hepinize saygılar” ifadelerini kullanarak MHP Kadın Kolları Başkanına ve yönetimine teşekkür etti.

Daha sonra konuşan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ise; “Erzincan olaraktan depremin farkındalığını her zaman hatırlatmak 1992 ve 1939 depremindeki şehitlerimizi anmak onları rahmetle yâd etmek için bu tür etkinlikleri her yıl düzenlemekteyiz. Kadın kollarımızın hazırlamış olduğu bu etkinlikten dolayı da kendilerine teşekkür ediyorum. Erzincan depreme daha dayanıklı daha tedbirli binasıyla toplumuyla hazır haldedir. Bunun bilinmesini istiyoruz. Binalarda geriye kalan yüzde on beşlik bir dilim kentsel dönüşüme ihtiyacı var. Bunun da Kızılay Hocabey Mahallesi’nden başlamak üzere dönüşümü gerçekleştirmiş olacağız. Erzincan için hayırlı uğurlu olsun diyor saygılar sunuyorum” dedi.

Diğer Haber

“Bebek Dostu Kuruluş” değerlendirmesi yapıldı

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi …