12 Ağustos Cuma , 2022

Deprem Teknolojileri Enstitüsü Çalıştayı Yapıldı

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinde Deprem Teknolojileri Enstitüsü Çalıştayı düzenlendi.

Prof. Dr. Erdoğan Bükükkasap Kongre Merkezi’nde gerçekleşen çalıştaya Üniversite Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Ercan Ekinci, Prof. Dr. Adem Başıbüyük, Prof. Dr. M. Fatih Ertugay, Genel Sekreter Doç. Dr. M. Cihat Özgenel, akademik ve idari personel katıldı.

Çalıştayda açılış konuşması yapan Rektör Prof. Dr. Akın Levent, konuşmasına depremin Erzincan için ne kadar önemli olduğuna değinerek başladı. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin de deprem konu konusunda gerek akademik personeli gerek teknik alt yapısı ile donanımlı olduğunu belirten Rektör Levent,  Deprem Araştırma Enstitüsü ile ilgili  YÖK’e yapılan başvuranların olumlu olarak sonuçlandığını ve Üniversitede yakın zamanda Deprem Araştırma Enstitüsünün kurulacağının müjdesini verdi.

13 Mart Yapı Mekaniği Laboratuvarı video gösterisinin ardından başlayan çalıştayda  Okan Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Şevket Özden “Deneyden Deneyime”, ABD Ohio State University -Civil Environmental and Geodetic Engineering öğretim üyesi Prof. Dr. Halil Sezen “Yapıların Deprem Davranışı” Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Deprem Mühendisliğinden  Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Pınar ise “Lokal Sismik Ağlar ile İnsan Kaynaklı ve Tektonik Depremlerin izlenmesi” konularında katılımcıları bilgilendirdi.

Çalıştay sonrası deprem alanında uluslararası anlamda önemli çalışmalar yapmış olan  Prof. Dr. Şevket Özden, Prof. Dr. Halil Sezen, Prof. Dr. Alı Pınar’ı rektörlük makamında ağırlayan Rektörümüz Prof. Dr. Akın Levent,  Erzincan’a ve üniversitemize gelerek bizimle deneyim ve bilgilerini paylaştıkları için teşekkürlerini sundu.

Diğer Haber

“Genel Asayiş Uygulaması”Gerçekleştirildi

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğünce genel asayiş uygulaması yapıldı. Genel asayiş ve kamu düzeninin devamının sağlanması …