18 Mayıs Cumartesi , 2024

Depremden Etkilenen Köylerde İncelemeler Yapıldı

Erzincan’ın Tercan ilçesine 30.09.2022 tarihinde meydana gelen 4.4 büyüklüğündeki depremden ve 01.10.2022 tarihinde meydana gelen 4.2 büyüklüğündeki depremden etkilenen köylerde incelemeler yapıldı.

Depremin merkez üssü olan Tercan ilçesinin Esenevler Köyü ile birlikte Küllüce ve Gökpınar köylerine de giden Erzincan  Valisi  Mehmet Makas, depremden etkilenen vatandaşlarla bir bir görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti.Vali Mehmet Makas ile birlikte, Tercan Kaymakamı Cafer Kaymakçı, AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, Tercan Belediye Başkanı Lokman Gültekin, Erzincan İl Afet ve Acil Durum Müdürü Kadir Çelik, Erzincan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Selçuk Aydın’da depremden etkilenen köylerdeki incelemelere katıldılar.

Köy sakinleri ile görüşen Vali Makas, devletin tüm unsurlarının sahada olduğuna vurgu yaparak, “Allah’a şükür can kaybımız yok, mal kaybı noktasında ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor ve deprem kaynaklı hasarlar ekiplerimizce rapora bağlanıyor. Depremden kaynaklı hasarlar için devletimiz vatandaşlarımız için gereken desteği sağlayacak. Ayrıca ekiplerimiz tarafından sahada yapılan çalışmalarda, ihtiyacı olan vatandaşlarımıza çadır ve konteyner tedarikimiz de olacak.” dedi

Diğer Haber

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı. Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) 2024 Nisan ayı konut …