20 Mayıs Pazartesi , 2024

Depremzedelere Sağlık Hizmeti Desteği Veriliyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler, Erzincan İl Sağlık Müdürlüğünce açılan polikliniklerde vatandaşlar sağlık kontrolünden geçirilerek tedavi ediliyor.

06.02.2023 tarihinde meydana gelen, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 şiddetinde ki depremler sonrasında afet bölgesinden Erzincan’a  gelen vatandaşlara sunulan sağlık hizmetlerine, konaklama alanına açılan poliklinikler  ile devam ediliyor.

Açılan polikliniklerde sağlık ekipleri depremzedeler ile yakından ilgilenerek rutin sağlık kontrollerinden geçiriyorlar.Bu kapsamda aile hekimleri  tarafından muayene edilen vatandaşların ilaçlarının teminini, gebe, bebek ve çocuklara yönelik aşılama ve koruyucu sağlık hizmetleri yürütmekle beraber; Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim Araştırma Hastanesiyle de koordinasyonu sağlanarak, hastaların poliklinik hizmeti almasına olanak sağlanılıyor.

Diğer Haber

“Her Yürek Bir Gelecek”

Erzincan’da “Her Yürek Bir Gelecek” isimli el sanatları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Projede öğrencilere, el becerisi …