Dilek Ağacına Duygularını Yazdılar

12-18 Mayıs Hemşirelik haftası etkinlikleri kapsamında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümü Hemşirenin renkleri kulübü öğrencileri tarafından etkinlik düzenlendi.

Düzenlenen etkinlik ile ilgili bilgi veren Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümü Hemşirenin renkleri kulüp başkanı Timur Polat yaptığı konuşmasında, “Hemşirelik haftası etkinlikleri kapsamında Hemşirenin renkleri kulübü öğrencileri olarak stant açtık. Burada standımıza gelen vatandaşlarımıza hemşirelik nedir vatandaşlar için ne anlam ifade ediyor diye sorular sorduk. Tüm vatandaşlarımızdan çok güzel dönüşler aldık. Standımız da açtığımız dilek ağacında vatandaşlarımızın dilek ve düşüncelerini yazmalarını istedik. Dönüşleri çok güzel oldu. Bizler geleceğin hemşireleri olarak ileri de insanlara bu mesleğin daha fazla önem ve ehemmiyetini anlatmak adına burada bulunan hocalarımızla gayret sarf ediyoruz. Mesleğimi çok seviyorum. Meslek hayatıma devam edeceğim” dedi.

Düzenlenen etkinlik ile ilgili bilgi veren Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümü araştırma görevlisi Özlem Kara, “12-18 Mayıs haftası etkinlikleri kapsamında bugün hemşirelik haftasını tüm öğrencilerim ile coşkuyla, heyecanla kutladık. Tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de hemşirelik emek veren, bakım sağlayan kutsal bir görev olduğunu düşünüyoruz. Mesleğimizi daha profesyonel olarak yaparak daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum” dedi.

Son olarak konuşmalarını yapan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümü Hemşirenin renkleri kulübü akademik danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Gülsün Ayran konuşmasında, “Her yıl 12-18 Mayıs tarihleri hemşirelik haftası olarak kutlanır. Hemşirelik mesleğinin kurucusu olan Florence Nightingale’nin doğum günü olduğundan hemşirelik haftası olarak kutlanır. Bizlerde bugün sabah yaptığımız programın ardından burada açtığımız stant etkinliğimiz ile coşkulu bir şekilde günümüzü kutladık. Bu yılki hemşirelik haftası sloganımız “Hemşireler Her Yerde” mesajı veriyoruz. Burada da tüm halkımıza bunu anlatmaya çalışıyoruz. Standımızda vatandaşlarımızın hemşirelik ile ilgili düşüncelerini aldık. Etikliğimiz çok güzel oldu. Buradan emek veren tüm akademisyen ve öğrencilerimize teşekkür ediyor Hemşirelik haftalarını kutluyorum” dedi.

Erzincan Dört yolda açılan standa ilgi gösteren vatandaşlar hemşirelik hakkındaki düşüncelerini açılan dilek ağacına düşüncelerini yazarak tüm hemşirelerin hemşirelik günlerini kutladılar.

Diğer Haber

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı. Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) 2024 Nisan ayı konut …