21 Şubat Çarşamba , 2024

“Din Hizmetleri ve Eğitimi Çalışmaları” alanında işbirliği protokolü hazırlandı

 Erzincan Belediyesi  ile Erzincan İl Müftülüğü arasında “Din Hizmetleri ve Eğitimi Çalışmaları” alanında işbirliği protokolü hazırlandı.

Milli ve manevi duyguları ön planda tutan bireyler yetiştirmek amacıyla yapılacak çalışmalara ilişkin değerler eğitimi, kurslar, seminerler projeler vb. faaliyetlerle ilgili esas ve yükümlülükleri belirlemek amacıyla, Erzincan Belediyesi ve Erzincan İl Müftülüğü arasında “Din Hizmetleri ve Eğitimi Çalışmaları” üzerine bir işbirliği protokolü hazırlandı.

Hazırlanan  protokol kapsamında Erzincan Valiliği, Erzincan Belediyesi, Erzincan İl Müftülüğü, müftülüğe bağlı Kur’an kurslarını, Erzincan Belediyesine bağlı sosyal tesis ve kurs merkezlerini, Erzincan İl ve ilçe müftülükleri çalışanlarını, il müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosunu, Türkiye Diyanet Vakfı Kadın-Aile ve Gençlik Merkezlerini, Erzincan İl Müftülüğü ve Erzincan Belediyesinin belirleyeceği yetkilileri kapsar şekilde yetkilendirebilecek ve faaliyette bulunmalarına destek vereceklerdir.

Bu kapsamda ilimiz Yalnızbağ eski belediye iş merkezi binası Erzincan’ımıza bir “Diyanet Akademi Eğitim Merkezi” kazandırılması için karar verilmiş ve gereken çalışma başlatılmıştır.

Protokol Belediye Başkanı  Bekir Aksun ve Erzincan İl Müftüsü Muharrem Gül arasında imzalandı.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …