9 Ağustos Salı , 2022

Doğalgaz hattı çalışmaları başladı

Erzincan Belediyesi ve Enerya Erzincan Gaz Dağıtım A.Ş. arasında yapılan protokol gereği yatırım programına alınan mahallelerde doğalgaz hattı çalışmaları başladı. Toplamda 38 km döşenecek doğalgaz hattı ile bin hane doğalgaza kavuşacak.

Erzincan Belediyesi hizmet alanına dâhil edilen Keklikkayası, Akyazı, Buğdaylı ve Kurutilek Mahallelerinde yatırım programı kapsamında doğalgaz hattı çalışmaları başladı. Geçen sene programa dahil edilen Işıkpınar ve Yoğurtlu Mahalleleri ile birlikte toplam 38 km doğalgaz hattı çekilecek. Çalışmaların tamamlanmasının ardından bin yeni hane doğalgaza kavuşmuş olacak.

Keklikkayası Mahallesinde başlanan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Bekir Aksun, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Aksun’a ziyaretleri sırasında Enerya Erzincan İl Müdürü Serdar Karaca ve Milliyetçi Hareket Partisi Erzincan İl Başkanı Salih Aksu eşlik etti. Doğalgaz hattı çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Bekir Aksun; “Çok değerli Erzincanlı hemşerilerim. Bugün Keklikkayası Mahallesinde bulunmaktayız. 2022 yılı doğalgaz çalışmalarını başlattık. Erzincanımıza Keklikkayamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. 38 km’yi kapsayan çalışmanın memleketimize hayırlı olmasını diliyor, şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı kullanımlar diliyorum.” derken, Enerya Erzincan İl Müdürü Serdar Karaca ise; “2022 yılında Keklikkayası, Akyazı, Buğdaylı ve Kurutilek Mahallelerinde yatırım programlarımıza başladık. Geçen sene mahalle olarak lisans alanımıza dâhil ettiğimiz Işıkpınar ve Yoğurtlu ile birlikte toplam 38 km şebeke yapıp 1000 aboneye daha ulaşacağız. Hayırlı ve kazasız belasız bir yatırım sezonu geçirmek dileği ile teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.” dedi.

Mahallenin doğalgaza kavuşuyor olmasından duydukları memnuniyeti dile getiren Keklikkayası Mahallesi Muhtarı İnan Dağdeviren; “Belediye Başkanımıza ve doğalgaz müdürümüze mahallemizde yaşayan insanlarımıza bu heyecanı yaşattıkları için çok teşekkür ediyorum. Bizim için büyük bir mutluluk.” dedi.

Diğer Haber

Belediye personelinden kan bağışına destek

Erzincan Belediyesi personeli Kızılay Kan Merkezi tarafından yürütülen kan bağışına destek verdi. Erzincan Beleyesi personeli, …