15 Temmuz Pazartesi , 2024

“Doğru Teknoloji İyi Gelecek”

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Özel Eğitim ve Rehberlik Birimi tarafından bağımlılıkla mücadelede çalışmaları kapsamında, teknolojinin doğru ve verimli kullanılması konusunda öğrenci ve velileri bilinçlendirmek ve konu ile ilgili farkındalık oluşturmak üzere, Erzincan’da farklı kademelerde 13 okulda öğretmen ve öğrencilerin yer aldığı e-Twinning “Doğru Teknoloji İyi Gelecek” projesi yürütüldü.

Proje Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve velilerinin katıldığı, il merkezinde yapılan yürüyüş etkinliği ile başlayarak her ay yapılan farklı etkinliklerle devam etti. Proje kapsamında yapılan en önemli faaliyetlerden biri farklı kademelerde öğrenimlerine devam eden öğrencilerin işbirliği ile hazırlanan e-kitap oldu. Lise ve ortaokul kademesinde projeye dahil olan öğrenciler teknoloji bağımlılığı ile mücadeleyi konu alan hikayeler yazdı. Bu hikâyeler anaokulu ve ilkokul öğrencileri tarafından resmedildi. Daha sonra lise ve ortaokul öğrencileri tarafından hikâyeler yazıldı. Bu hikâyelerde Anaokulu ve ilkokul öğrencileri tarafından resmedildi. Yapılan bu resim ve yazılan hikâyeler bir araya getirilerek “Doğru Teknoloji İyi Gelecek” isimli e-kitap oluşturuldu.

Proje kapanış toplantısı İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Şube Müdürü Yıldız Ertunç ve proje ortağı öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirildi. Proje ortağı okullar tarafından yürütülen ortak çalışmayla oluşturulan kitap İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün’e takdim edilerek, proje sürecine verdikleri destek sebebiyle teşekkür edildi.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …