16 Haziran Pazar , 2024

Doğu Anadolu Türk Kızılay Bölge Kan Merkezinden Başıbüyük’e Ziyaret

Doğu Anadolu Türk Kızılay Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Abdullah Üzer, Türk Kızılay’ı Doğu Anadolu Bölge Planlama Sorumlusu Fuat Gülnahar, kan bağışçısı kazanım personeli Oya Koçak, kök hücre kazanım sorumlusu Mustafa Ünver Kan Bağış Merkezi tarafından sürdürülen faaliyetlere yönelik destekleri kapsamında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Adem Başıbüyük’ü ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyarette Doğu Anadolu Türk Kızılay Bölge Kan Merkezi ekibi, Başıbüyük’e Bölge Türk Kızılay Kan Bağışı Merkezi tarafından yürütülen faaliyetler ve kan hizmetleri alanında kaydedilen başarılar hakkında bilgiler vererek; Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin Türk Kızılayına olan ilgi ve desteklerinin önemine değindi. Ziyarette Müdür Üzer; bölgemize bağlı kamu kuruluşları ile iş birliği içerisinde yürütülen kan bağış kampanyalarında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin yıllık ortalama 4000-4500 ünite kan bağışında bulunduğunu belirtti. Rektör V. Başıbüyük ise Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi olarak bugüne kadar kan bağışı konusunda büyük bir memnuniyetle Türk Kızılayına destek olduklarını ve söz konusu desteklerinin gelecekte de devam edeceğini dile getirdi.

Ziyaret sonunda Üzer, kan bağışı desteklerinden ötürü Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi adına Rektör V. Prof. Dr. Adem Başıbüyük’e teşekkür plâketi ve altın madalya takdim etti.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …