15 Temmuz Pazartesi , 2024

Dokuz Eylül Üniversitesi İle İşbirliği Protokolü İmzalandı

Haber: Eren Varlı

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Üniversitelerarası işbirliğini geliştirmek amacıyla Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’ı ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında iki üniversite arasında akademik işbirliği, öğrenci değişimi, ortak bilimsel projelerin ve araştırma faaliyetlerin yürütülmesi gibi konuları kapsayan bir protokol imzalandı. Rektör Prof. Dr. Akın Levent, İki üniversiteye de katkı sağlayacak bir işbirliğine adım attıklarını belirterek “Bu işbirliği protokolü, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesine her zaman yol gösterici ve ışık tutucu olacaktır. Bu anlaşma ile iki üniversitenin de  bilime ve eğitime katkı  sağlayacağına ve birlikte bilime, eğitime ve üniversitelerin bilinirliğine yönelik çok büyük adımlar atacağına inanıyorum.  İmzaladığımız bu akademik işbirliği protokolünün her iki üniversitesi için de hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar da anlaşmanın iki üniversiteye de hayırlı olması temennisinde bulunarak  Rektör Prof. Dr. Akın Levent’e hediye takdim etti. Protokol sonrası  Rektör Prof. Dr. Akın Levent  Dokuz Eylül Üniversitesi anı defterini imzaladı.

Diğer Haber

“Bebek Dostu Kuruluş” değerlendirmesi yapıldı

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi …