Dolandırıcılara Dikkat!

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri tarafından, iletişim yolu ile dolandırıcılığa karşı vatandaşlar bilgilendirilerek el broşürü dağıtıyor.

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, iletişim yolu üzerinde dolandırıcılık hakkında vatandaşlara bilgilendirme faaliyetleri yapıyor. Vatandaşları yaşanacak olası olumsuz durumlar hakkında bilinçlendiriyor.

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlara sabit ve cep telefonu numaralarının bulunduğu kartvizitleri dağıtarak hızlı bir şekilde iletişim kurmak için vatandaşları bilgilendiriyor. Polis ekipleri vatandaşlara verdikleri, 0446- 224 03 84-85 ile whatsap ihbar hattı olan 0552 155 2424 numaralarından direk iletişime geçeceklerini belirtti. Dağıtılan el broşürlerinde çeşitli bilgilendirme bilgileri yer aldı.

Cep telefonu kullanıcıları iletişim yoluyla dolandırıcılığa dikkat! Poliasim, askerim, savcıyım diyenlere. Ödül kazandınız mesajı göndererek ödülü almanız için para isteyenlere, telefonunuz kopyalanarak terör örgütleri aranmıştır, hesabınız terör örgütleri tarafından ele geçilerek boşaltıldı diyenlere. Darbe mensupları ve terör örgütü üyeleri tarafından adınıza hat çıkarıldı, adınız  darbeye karıştı ve darbe listesinde adınız var diyenlere, Olağanüstü durumdan dolayı oğlunuzu askere alacağız, acilen teslim etmeniz gerekmektedir veya ikametinizde arama yapacağız diyerek hırsız veya dolandırıcılık yapma girişiminde bulunan kişilere itibar etmeyiniz. Böyle bir durumda karşılaştığınızda  112 acil çağrı merkezini arayınız.

 

Diğer Haber

Erzincan’da yatırımlar ve çalışmalar yerinde incelendi

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Belediye Meclis Üyeleri ve Başkan Yardımcıları ile birlikte şehrin çeşitli …