15 Temmuz Pazartesi , 2024

“Dünya Kadınlar Günü’nü Tebrik Ediyoruz”

AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci ve AK Parti Erzincan Merkez İlçe Başkanı Av. Ferhat Bulut, 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladılar.

Şireci ve Bulut mesajlarında; “Anadolu kadını, adını dünya tarihine kahramanlığı, cesareti ve fedakârlığıyla yazdırmıştır. Hanım kardeşlerimizin, kadınlarımızın geçmişten geleceğe Türkiye’nin ekonomisi, siyaseti, sosyal hayatı ve demokrasisinde önemli katkısı vardır.  Ülkemizde ve dünyada her yıl ‘’8 Mart Dünya Kadınlar Günü’’ olarak kutlanmaktadır. AK Parti Hükümeti olarak eşitlik, kadın haklarının korunması, kadına karşı şiddetin önlenmesi ve kadın istihdamıyla ilgili çok önemli yasal düzenlemeler yapıldı. Siyasette, ekonomide, iş dünyasında ve üretimde hak ettiği noktaya gelmesi için çalışmalar devam etmektedir. Kadın mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşıdır. Kadın yön verendir, medeniyetin göstergesidir. Hz. Peygamber efendimiz ‘’Cennet anaların ayakları altındadır’’ diyerek kadının hayattaki yerinin önemini asırlar öncesinden vurgulamıştır.

Bizler kadın ve erkeğin bir bütünün iki eşit yarısı olduğuna inanan bir gelenekten geliyoruz. Cinsiyetler arası adaleti şiar edinen bir dinin mensupları olarak kadın ve erkeğin karşılıklı adalet ve hakkaniyet içinde yeryüzünü birlikte imar edeceğine inanıyor ve bunun için çabalıyoruz. Emekleri, sevgi dolu yürekleri ve fedakarlıklarıyla Dünyamızı güzelleştiren, daha yaşanabilir hale getiren, insanlığın umudunu yeşerten kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

Diğer Haber

“Bebek Dostu Kuruluş” değerlendirmesi yapıldı

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi …