21 Şubat Çarşamba , 2024

Dünya Tütünsüz Günü İçin Stant Açtılar

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü  Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından Dünya Tütünsüz Günü etkinlikleri kapsamında stant açılarak vatandaşlar bilgilendirildi.

Her yıl olduğu gibi bu yılda Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü  Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 31 Mayıs Dünya Tütünsüz günü etkinlikleri kapsamında Erzincan Park AVM ile Saat Kulesi yanında bulunan park alanında Günün anlam ve önemi hakkında vatandaşlara bilgilendirme ve farkındalık oluşturmak üzere stant açtı.

Ayrıca İl Sağlık Müdürlüğü personeli ve öğrenciler  farkındalık oluşturmak amacıyla da bölgedeki yeşillik alanda izmarit toplama etkinliği yaptı.Sigara bırakmak isteyen vatandaşların karbonmonoksit ölçümleri yapılarak , ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı üzerinden randevu alarak Sağlıklı Hayat Merkezi sigara bırakma polikliniğinde ücretsiz muayene olabileceklerini ve hekimin uygun görmesi halinde ilaçlarında ücretsiz olarak verildiği bilgisi vatandaşlara anlatıldı.

 

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …