EBYÜ 26. Sırada Yer Aldı

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Times Higher Education World University Rankings” The Subject Index 2023 “Klinik ve Sağlık Alanları” sıralaması açıklandı.

Prestijli bir derecelendirme kuruluşu olan Times Higher Education (THE) 2023 Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması açıklandı. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi uluslararası sıralamalar konusunda önemli bir organizasyon olan Times Higher Education tarafından yayınlanan World University Rankings 2023 by subjects’de “klinik ve sağlık bilimleri” kategorisindeki sıralamasıyla dünya çapında belirli standartlara sahip üniversiteler arasında yer aldı.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Times Higher Education (THE) tarafından yayınlanan üniversitelerin alanlara göre sıralandığı, World University Rankings 2023 by subjects’de “Clinical and Health” alanındaki dünya sıralamasında 801+ bandında yer alma başarısı gösterdi. Türkiye’den  45 üniversite sıralamaya girerken, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, ulusal sıralamada 26. sırada kendine yer buldu.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi her geçen gün başarı sırasını arttırdığını belirten Rektör  Prof. Dr. Akın Levent: “Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesini her anlamda yükseltmek, ileriye taşımak ve seçkin bir üniversite yapmak için çok fazla çalışıyoruz. Çalışmalarımıza özverileri ile destek veren ve Üniversitemizin bilimsel anlamda yükselişine vesile olan tüm akademik personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

Diğer Haber

Erzincan ve Çevrelerinde Beklenen Kuvvetli Yağışlara Dikkat !

Erzincan ve çevresinde kuvvetli yağışlar olabileceği  uyarısında bulunuldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğüne bağlı 12. Bölge Müdürlüğünden …