22 Şubat Perşembe , 2024

EBYÜ Erasmus Hareketlilikleriyle Dikkat Çekiyor!

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen hibe ile öğrenci ve personellerin Erasmus hareketliliklerini desteklemekte büyük başarı elde ediyor.

Son üç yıl boyunca gerçekleştirilen her projede ortalama 200,000 Euro hibe desteği sağlandı. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Erasmus Kurum Koordinatörlüğü tarafından Ersamus programı kapsamında bu hibelerle birçok öğrenci ve personelin yurtdışı hareketlilikleri destekleniyor.

Erasmus öğrenci hareketlilikleri, öğrencilerin kültürel farkındalıklarını artırmalarına, yeni beceriler kazanmalarına ve uluslararası iş birliği ağlarını genişletmelerine olanak tanırken, personel hareketliliği kapsamında da personellerin eğitim kalitesini yükseltmelerine ve farklı ülkelerdeki en iyi uygulamaları takip etmelerine katkı sağlıyor. Bu kapsamda Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi  Erasmus Kurum Koordinatörlüğü ve akademik personelinin katkılarıyla Avrupa Birliğine üye ve aday ülke statüsünde yer alan ülkelerde bulunan 61 farklı Üniversite ile Erasmus Anlaşmaları imzalandı. Son 5 yıl içerisinde Erasmus hareketliliklerinden faydalanan öğrenci sayısı 321 iken personel sayısı 170’tir ve bu sayı artarak devam ediyor.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, son yıllarda yürütülen Erasmus projeleriyle önemli bir başarı ve hibe artışı elde etti. Tüm projeler toplamında yaklaşık 600,000 Euro proje tutarıyla gerek öğrencilere gerekse akademik ve idari personele yurtdışında eğitim ve staj yapma imkânı sunuluyor. Bu projeler sayesinde öğrenciler farklı kültürleri tanıma, dil becerilerini geliştirme ve uluslararası bir perspektif kazanma şansı bulurken hareketlilikten faydalanan akademik ve idari personel alanlarında uzmanlaşma ve mesleki gelişimlerine katkı sağlama fırsatı yakalama şansı elde ediyor.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …