13 Ağustos Cumartesi , 2022

EBYÜ’de 2022 Akademik Bilim, Sanat ve Spor Ödülleri Sahiplerini Buldu

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi (EBYÜ) tarafından düzenlenen “2022 Akademik Bilim, Sanat ve Spor Ödülleri” töreni gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programa

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Halil Odabaş, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın  Levent, Erzincan Eski Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) Başkanı Sadık Ağca, EBYÜ Yönetimi, bazı kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, üniversite vakfı yönetim kurulu üyeleri, akademisyenler ve davetliler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende; EKEV Başkanı Sadık Ağca, ERSİAD Başkanı Saim Bahadır, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun yapmış oldukları konuşmalarda, EKEV’in eğitime vermiş olduğu katkılardan bahsederek, ödül alan akademisyenleri tebrik ettiler.

Törende son olarak konuşan Vali Mehmet Makas, EBYÜ’nün akademik başarı olarak önemli bir yerde olduğunu belirterek, EKEV’in sadece burs ve ödül değil, Üniversitemize pek çok katkılarının olduğunu belirtti.

Müzik dinletisi ile devam eden programın sonunda, Temel Bilimler, Mühendislik- Mimarlık, Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Spor Bilimleri, jüri özel Ödülleri alanlarında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

Diğer Haber

Resmi İlanların Sosyal Ağlarda Paylaşım Esasları Belirlendi

Basın İlan Kurumu, sosyal ağ hesaplarında resmi ilanları haberleştirerek paylaşan gazetelerin ek gösterge alabilmek için …