15 Temmuz Pazartesi , 2024

EBYÜ’ye Spor Bilimleri Fakültesi

Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde (EBYÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) kapatılarak Spor Bilimleri Fakültesi kurulacağını yazılı bir basın açıklaması ile bildirdiler.
Karaman ve Çakır açıklamalarında;  “Resmi  Gazete’de yayımlanan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla on üniversiteye yeni fakülte kurularak, iki üniversitenin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu da kapatılacak.
Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan Sayın Cumhurbaşkanımızın kararına göre; Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’ne Spor Bilimleri Fakültesi kurulacağı belirtilerek Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun kapatılacağı aktarıldı. Spor Bilimleri Fakültesinin Kurulmasında Emeği Olan Başta Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, AK Parti Genel Başkan Vekilimiz Sayın Binali Yıldırım’a, Valimiz Sayın Mehmet Makas’a, Rektörümüz Sayın Akın Levent’e, İl Başkanımız Sayın Mehmet Cavit Şireciye  teşekkür ederiz.
İnandığımız Yolda Hiç Durmadan Türkiyemiz ve Erzincan’ımız için hep birlikte çalışaçağız ve Erzincan’ımızın hizmetinde olacağız dediler.

Diğer Haber

“Bebek Dostu Kuruluş” değerlendirmesi yapıldı

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi …