16 Haziran Pazar , 2024

Eğitim Kurumu Müdürleri Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci döneminde yapılan çalışmaların genel değerlendirmesi yapılarak, ikinci dönem yapılacak olan çalışmalar ele alındı.

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün başkanlığında, Erzincan Halk Eğitimi Merkezi toplantı salonunda yapılan toplantıya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve okul müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri ve ilçelerde görev yapan okul kurum müdürleri, çevrimiçi olarak katıldılar.

İl Milli Eğitim  Müdürü Aziz Gün’ün, gündem maddeleri üzerinde yaptığı toplantının başlangıcında, öğrencilerin okula devam durumları, sınıf başına düşen öğrenci sayısı konusunda bilgiler paylaştıktan sonra, eğitim öğretimin birinci döneminin genel değerlendirmesi ile ilgili olarak herhangi önemli bir sorunla karşılaşmadıklarını okul ve kurumlarda ikinci dönem başlangıcında yapılacak toplantılarda eğitime dair  yapılacak  çalışmaların tüm detaylarıyla ele alınması gerektiğini ifade etti. Destekleme ve yetiştirme kursları ile ilgili olarak öğrencilerinin devamları nın takibinin yapılmasında okul idaresine önemli görevler düştüğünü, özellikle 8 ve 12. Sınıflarda bu hususun titizlikle takip edilmesi gerektiğini ifade eden  Gün, stratejik planında belirtilen hedeflere ulaşılması için sosyal etkinlik sayısının artırılması ve bunların sisteme işlenmesi TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri, Ortaokul öğrencileri araştırma projeleri, TEKNOFEST Kutup Araştırmaları ve diğer tüm proje çalışmaları üzerinde durdu. Pandemi kurallarının okullarda ve kurumlarımızın  önemsendiğin den dolayı özellikle birinci  dönem itibarıyla herhangi bir sorun yaşanmadığını bu durumun ikinci dönemde devam etmesi temennisinde bulundu. Aziz Gün, zümre toplantılarının eğitimin düzenli yürümesi açısından önemli olduğunu, pansiyonların  ikinci dönem  başlangıcında eğitime hazır hale getirilmesi, belletmen öğretmenlerle ilgili yakın zamanda bir çalışma yapacaklarını, taşımalı öğrencilerle ilgili ciddi bir sorun olmadığını ve mesleki eğitim programına yönlendirmelerin öğrencilerin geleceği açısından önemli olduğunu ifade etti. Aziz Gün, Doğru Tercih Başarılı Gelecek Eğitim Çalıştayı’nda alınan tavsiye kararlarının uygulanması, okul bazlı projeler, kitap okuma programları, kitap toplama ve kütüphanelerin güncellenmesi konusu ve yine bununla ilgili olarak ilimiz için bir değer olan, yazar Metin TOMBUL Okuma Programları yapılacağını söyledi. Personelin hizmet içi eğitim faaliyetleri sayısının artırılması okullarımız tarafından EBA portalında bulunan soru bankası havuzlarının kullanılması konusu üzerinde durdu.

Programın son bölümünde, seçmeli dersler konusuna iş güvenliği ve sağlığı, enerji verimliliği, Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından yapılacak sınavlar, Halk Eğitim Merkezleri ile işbirliği konuları ele alındı. Son olarak İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, toplantıya katılan tüm idarecilere teşekkür ederek, başarı dileklerinde bulundu.

Milli Eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri ve okul müdürleri yüz yüze, ilçe milli eğitim müdürleri ve ilçelerde görev yapan okul kurum müdürleri çevrimiçi olarak katıldılar. 2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci döneminde yapılan çalışmaların genel değerlendirmesinin ve ikinci dönem yapılacak olan çalışmalar ele alındı.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …