21 Şubat Çarşamba , 2024

Eğitimci – Yazar Halis Kuralay, “Engelliler ve İletişim” Konulu Konferans verdi

İstanbul Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı, Eğitimci – Yazar Halis Kuralay Erzincan  Müftülük Konferans Salonunda “Engelliler ve İletişim” konulu konferans verdi.

Erzincan İl Müftülüğü  Engelli Koordinatörü Fatih Karakaş’ın organizesiyle yapılan konferansa; İl Müftüsü Muharrem Gül, Müftülük personeli, Kur’an kursları öğretici ve öğrencileri, aileleri ve vatandaşlar  katıldı.

Uzun bir süredir Erzincan İl Müftülüğü  personeli, manevi rehber Yavuz Selim Erdoğan’ın hocalığını yaptığı görme engelli Ali Yenigün , Braille Alfabesi eşliğinde tilavet ettiği Kur’an-ı Kerim, katılımcılardan büyük beğeni aldı. Daha sonra İl Müftüsü Muharrem  Gül’ün açılış ve hoşgeldiniz konuşması, sinevizyon gösterimi, engelli öğrencilerden İşaret Dili ile Kur’an-ı Kerim tilaveti, yine görme engelli Avukat İlhan Açıksöz’den şiir okuması, Leyla Yaran adlı kursiyerin konuşmasının ardından özgeçmişinin anlatıldığı misafir konuşmacı, görme engelli İstanbul Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı, Eğitimci – Yazar Halis Kuralay kürsüye gelerek hayat hikâyesini içeren ve engellilerle olan iletişim konularında bilgiler verdi.

Konferansın sonunda hediye takdimine geçildi ve misafir konuşmacının kitaplarını imzalaması ile konferans sona erdi.Konferansın akabinde işitme ve görme engelli vatandaşlar ve kurslarda eğitim gören engelli vatandaşlar, makam ziyaretinde bulundular.

 

 

Diğer Haber

Belediye’den Kadrolu İşçilere Yüzde 65 Zam Yapıldı

Toplu İş Sözleşmesi kapsamında, Erzincan Belediyesine çalışan kadrolu işçilerin maaşlarına taban yevmiye ve sosyal haklar …